החזרה בתשובה וממנה: השנים שאחרי "גילי וגלית"

במאי 1989 עלה צמד-זמרים ישראלים לא מוכר אל בימת תחרות האירוויזיון שבשוויץ – "גילי וגלית". בחורה וילד. מישהו חשב שזו הברקה, אבל הצלחה גדולה לא הייתה שם. כמה שנים אחר כך הגיעה תפנית מפתיעה – גלית בורג התחברה לדת, סחפה אחריה מאות – אך לאחרונה שוב ביצעה פניית פרסה, וחזרה להיות חילונית

דרך המלך - ובחזרה: בשנת 1989, כשעלתה יחד עם הילד גילי נתנאל על בימת האירוויזיון בשוויץ, לא תיארה לעצמה גלית בורג שחייה יהפכו למורכבים כל כך. לאחר שהשיר שאותו שרה יחד עם גילי, "דרך המלך", הפך ללהיט ענק - ניסתה גלית לנצל את דקת התהילה שלה זכתה בכדי לפרוץ קדימה. היא ניסתה להיות כוכבת פופ, אחר כך ניסתה את מזלה ברוק לבסוף אף תפקדה כ"נערת הגלגל".

"עשיתי בחירות לא נכונות. לא היה מי שיכוון אותי", סיפרה בכאב, והוסיפה: "זה פשוט דעך מהר מאוד כמו שזה עלה. חשבתי שהאירוויזיון ישמש לי כקרש קפיצה, אבל כנראה שהייתי נאיבית. זה לא כוכבד נולד. אחרי התחרות בשוויץ - אף אמרגן לא התקשר אליי". במסע המתמשך אחרי עצמה, הגיעה גלית אל הדת - ולא בפעם הראשונה: כבר כשהייתה בת 12, חזרה אמה בתשובה, וגלית נשלחה לפנימייה בכפר חב"ד. "בגיל 14, עשיתי הכל כדי שיעיפו אותי מפה", סיפרה על ילדותה הקשה. "הייתי עולה על שולחנות, שרה להם שירים מהטלוויזיה - דבר שאסור בתכלית האיסור".

אבל עכשיו, לאחר שבחרה להתגורר ליד בית כנסת ביישוב קדימה שבשרון והפכה למעין כוהנת הסוחפת אחרי מאמינות רבות בערבים דתיים שהיא מקיימת, היא בחרה דווקא לעזוב את העולם הדתי. "אני ביחסים מאד טובים עם האלוהים הדתי" ציינה בורג. " אבל אני ממש לא קרובה אליו. האלוהים היחיד שעימו אני בקשר הוא האלוהים שבתוכי", סיכמה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת