חברי להקת "אורפנד-לנד" יבקשו אזרחות טורקית

אנשי ההרכב המוסיקלי הישראלי, שידוע בהצלחתו במדינות ערב, צפויים לפנות לרשויות באנקרה כדי לקבל מהם אזרחות כבר בחודש הבא בנוסף לאזרחות הישראלית שברשותם. מקורבים ללהקה אישרו את הדברים

חברי להקת הרוק הכבד הישראלית "אורפנד-לנד" מתכוונים לבקש מהרשויות באנקרה אזרחות טורקית, כך מדווחים כלי תקשורת מקומיים. בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אישרו מקורבים ללהקה את הדיווחים.

על פי הדיווחים, צפויים חברי הלהקה לקבל את האזרחות הטורקית עד להופעתם הבאה, שתיערך בספטמבר הקרוב. מקורבים ללהקה סיפרו לחדשות 2 באינטרנט כי בקשה רשמית תוגש בקרוב לשר התרבות הטורקי. הלהקה הישראלית הצליחה להפוך בשנים האחרונות לאחד הלהיטים הגדולים במזרח התיכון, המחזיקה גם במאות אלפי מעריצים מסביב לעולם.

עיקר הפופולאריות של להקת המטאל הישראלית נרשמת דווקא, תאמינו או לא, באירן, סוריה, לבנון, דובאי ובחריין. בשנים האחרונות היא קיימה הופעות ענק בטורקיה, זאת למרות המשבר עם ישראל. במהלך ביקורם בטורקיה קיבלו חברי הלהקה פרס לשלום מאוניברסיטה מקומית, על תרומתם לקירוב לבבות בין העמים.

מעריצים מכל העולם

"הישראלים הם הכי קרובים למוסלמים הטורקים מאשר כל מוסלמי אחר", הסבירו חברי הלהקה בראיון שהעניקו בדצמבר 2010 לעמנואל רוזן בתכנית "אולפן שישי". לדבריהם - לאמנות יש כוח לאחד ולקרב בין אנשים, והם אף קיבלו מימון ממשרד החוץ כדי להגיע להופעה באיסטנבול.

"אורפנד לנד" מופיעים ומקליטים כבר 20 שנה. מאחורי ההגדרה של מוזיקת מטאל כבדה עומדים טקסטים ייחודיים הלקוחים מהתנ"ך, הקוראן, הברית החדשה, ומפיוטים ששמעו חברי הלהקה בבית הוריהם.

מעריצים מכל רחבי העולם מגיעים כדי לצפות בהופעות חיות של הלהקה הישראלית, ומרעיפים עליהם אהבה ותמיכה ללא כל קשר לארץ מוצאם. אך מסיבה שעדיין לא ממש ברורה, בישראל יש מספר מועט של מעריצים ללהקה. חברי הלקה מודים שלמרות ניסיונות להיכנס לרשימות ההשמעה ברדיו בישראל הם כמעט ולא מושמעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת