בעקבות האלימות המשטרתית בהפגנה: אמנים מחרימים את אירועי "לילה לבן"

חמישה סופרים שהיו אמורים לקחת חלק באירוע במסגרת "לילה לבן בתל אביב" הודיעו היום כי ביטלו את השתתפותם בשל "אלימות המשטרה נגד מפגינים". בהודעה שפורסמה על ידי אתגר קרת נכתב: "תל אביב היא עיר אהובה וחשובה לכולנו, אך לדעתנו אין לה כרגע שום סיבה לחגוג"

שוטר מושך בשיער מפגינה בהפגנה (אמיר וייס)

המחאה החברתית פוגעת גם באירועי "לילה לבן" בתל אביב. חמישה סופרים, בהם אתגר קרת ויהלי סובול, הודיעו כי בעקבות אלימות המשטרה נגד מפגינים במוצאי שבת - הם לא יקחו חלק באירוע שתוכנן על ידי העירייה.

באירוע שכותרתו "לילה לבן וקודח - ערב תל אביבי עם סופרים ומחשבים", היו אמורים להשתתף הסופרים אתגר קרת, אלכס אפשטיין, אורלי קסטל-בלום, דב אלפון ויהלי סובול. באירוע היו אמורים המשתתפים להקריא סיפורים קצרים וקטעי סיפורת שנבחרו במיוחד, ולדבר על 'הסיפור שמאחורי הסיפור'.

אך היום פרסמו חמשת המשתתפים כי "בעקבות אלימות המשטרה נגד המפגינים למען צדק חברתי, ומעשים אלימים רבים אחרים בשבוע האחרון, החלטנו לבטל את השתתפותנו באירועי 'לילה לבן' שתוכננו להתקיים ביום חמישי הקרוב בחסות עיריית תל אביב. תל אביב היא עיר אהובה וחשובה לכולנו, אך לדעתנו אין לה כרגע שום סיבה לחגוג".

אירועי לילה לבן בתל אביב. ארכיון (חדשות 2)

"האוזן השלישית" ביטלה גם היא את השתתפותה באירועי לילה לבן, זאת לאור ההתרחשויות האחרונות וקולות המחאה שקרו השבוע בתל אביב. בנוסף הודיעו מספר גלריות, בהן גלריה גל-און וגלריה אינדי, כי לא יקחו חלק באירועים. 

בעיריית תל אביב אישרו כי האירוע בוטל ומסרו בתגובה: "לילה לבן מאגד בתוכו מאות אירועי תרבות, מוסיקה ואמנות, רובם ללא עלות, במטרה להנגישם לקהל הרחב. במסגרתו ניתן לצפות חינם בהופעות של בכירי האמנים בישראל, שבימים כתיקונים עלות כרטיס להופעתם עומד על מאות שקלים. העירייה מקווה שהלילה הלבן יהיה לילה של תרבות ומוסיקה לכל המבקרים בו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת