ארקדי דוכין מדבר לראשונה על בעיית האכילה הכפייתית

בריאיון אישי ונדיר מדבר הזמן ארקדי דוכין על האכילה הכפייתית שממנה הוא סובל כבר עשרות שנים. "מזון זה דבר הורג כשאתה משתמש בו לא בתבונה, אתה מת בסוף", מסביר דוכין. בנוסף, הוא מספר על מופע אלקטרוני חדש: "החברים של ארקשה" שהוא מעלה, ובו שירים שכתב בעשורים האחרונים בעיבודים מפתיעים

בשנה הבאה ימלאו לארקדי דוכין 50, ובפעם הראשונה הוא מוכן לדבר על ההתמכרות שהשתלטה על חייו - ההתמכרות לאוכל.

דוכין מספר ל"חדשות 2" בגילוי לב על הצורך לדכא את הרגש בעזרת המזון, על המחיר הכבד שמשלמים בני משפחתו ועל הפחד למות, אם לא יצליח להתגבר על האכילה הכפייתית שממנה הוא סובל כבר עשרות שנים. "אני כבר כמעט שנה יודע שיש לי בעיה", מתוודה הזמר. "יש לי מחלה. האוכל זה גם לא סם במובן החוקי שלו, זאת אומרת, הרואין וקוקאין וכל הדברים האלה - אתה צריך באמת לעבוד קשה בשביל להשיג את זה". 

במהלך ההתמכרות פיתח הזמר שיטות כיצד להערים על אשתו סימה שניסתה למנוע ממנו לאכול: "הייתי קם בלילה,' מגהץ' את האוכל לחמם אותו, בשביל לא להפריע לסימה - גונב לה אותו מהארון, מוציא מהפחים דברים מוחבאים ואוכל מתחת לשולחנות". משחזר דוכין. "אתה פשוט חי את התבוסה".  דוכין מספר שמה שגם לו "להתעורר" הם שני ילדיו, מאי בת ה-7 וים בן השנה, והחשש שאם לא יעשה שינוי מהפכני בחייו הם יישארו בלי אבא. "ההתמודדות עם אכילה כפייתית היא כבר כמעט 20 שנה, כלומר 20 שנה יודע שיש לי בעיה שיש לי מחלה", מתוודה דוכין. 

שינוי גם על הבמה - "החברים של ארקשה"

בריאיון לכתבנו גדעון אוקו מספר דוכין לראשונה גם על שתי ההתמוטטויות שהיו לו על הבמה במסגרת מופע האיחוד של "החברים של נטאשה". בנוסף הוא מגלה שמה שהוביל לאירוע הטראומתי ההוא היה לחץ נפשי קשה שנקלע אליו בעקבות העבודה התובענית במסעדה שפתח.

הדרך של דוכין לשינוי עוברת גם דרך הבמה, ובימים אלה הוא עובד על מופע אלקטרוני חדש עם הרכב של 9 נגנים - "החברים של ארקשה", שמבצעים יחד איתו שירים שכתב בעשורים האחרונים בעיבודים קצביים ומפתיעים. דוכין מספר שאחרי עשרות שנים שכתב בלדות ושירי רוק, עולם הדאנס והמוסיקה האלקטרונית מרתק אותו ויש לו חשק לעמוד על במה, להרקיד אנשים, ולשמח אותם.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת