מכתב אזהרה לשגרירויות נגד ה"ווקה פיפל": "הלהקה לא מודה שהיא מישראל"

הקונסוליה הכללית של ישראל בסנט פטרסבורג שיגרה מברק למשרד החוץ ובו התלוננה כי קבוצת הזמרים לא מזכירה ולו ברמז את ההקשר הישראלי שלה ואף מתכחשת אליו - כך פורסם ב"ידיעות אחרונות". בעקבות זאת, מיהר משרד החוץ לשלוח הבהרה לגבי זהות הלהקה לכל נציגויות ישראל בחו"ל

לא מודים שהם מישראל? ארכיון (חדשות 2)

מתיחות בין משרד החוץ ללהקת החוצנים המזמרים "ווקה פיפל": לאחרונה שוגר מכתב אזהרה לשגרירויות ישראל בחו"ל נגד הלהקה, בעקבות תלונתה של קונסוליית ישראל בסנט פטרסבורג, ששיגרה מברק למשרד ובו התלוננה כי קבוצת הזמרים הצבועים בלבן "לא מזכירה אפילו ברמז את ההקשר הישראלי שלה ואף מתכחשת לכך". כך פורסם ב"ידיעות אחרונות". עוד עולה מהתלונה כי "בשיחתו של הקונסול עם אחד ממנהליה של הלהקה נאמר לו ברצינות שהם מייצגים את הכוכב 'ווקה'".

התלונה הפתיעה את משרד החוץ, שמשתף פעולה עם הלהקה רבות ואף סייע במימון כמה מהופעותיה ברחבי העולם. בעקבות המקרה, מיהרו במשרד לשלוח הבהרה לגבי זהות הלהקה לכל נציגויות ישראל בחו"ל. "כדי למנוע מכם הפתעות, אכזבות או טענות, כדאי שתדעו שהם לא מגדירים עצמם כישראלים", כתבה עופרה בן-יעקב, מנהלת מחלקת האמנויות באגף קשרי תרבות ומדע במשרד החוץ.

ליאור כלפון, ממייסדי הלהקה, אמר כי "זו הפעם הראשונה שאני שומע על זה. אבל זה נכון שה'ווקה פיפל' הם לא ישראלים אלא חייזרים".

מהנהלת ה"ווקה פיפל" נמסר: "בכל מקום בו אנחנו מופיעים בעולם תמיד מוזמנים גם נציגי השגרירויות ונספחי התרבות ואנחנו עובדים איתם בשיתוף פעולה פורה. ביום ראשון הקרוב נופיע באירוע 'ישראל בפארק' בסן-פרנסיסקו בשיתוף עם מרכז התרבות הישראלי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת