צפו: ההתפרעות בהצגת "הבימה" בלונדון

לקהל שהגיע אמש לתיאטרון ה"גלוב" בלונדון להצגה "הסוחר מוונציה" של תיאטרון הבימה הישראלי לא היה ברור אם הוא עומד לצפות בתיאטרון או בהתלהמות פוליטית אנטי ישראלית. לא חלפו 5 דקות מתחילת ההצגה עד שדגלי פלסטין הונפו, וכמה פעילים אף ניסו להפריע למהלך ההצגה. שליחנו לאירופה היה באולם - ותיעד את האירוע

מזה חודש מתקיים בלונדון "פסטיבל שייקספיר", במהלכו מועלים מחזותיו של וויליאם שייקספירעל ידי 37 תיאטראות מהעולם, כל אחד בשפתו שלו. אמש ניתן הכבוד לתיאטרון הלאומי "הבימה", שבחר לעלות את ההצגה "הסוחר מוונציה" בהשתתפותו של יעקב כהן.

עשרות פעילים פרו-פלסטינים ניצלו את הבימה שניתנה לקאסט הישראלי למחאה נגד מדיניות ישראל והבעת תמיכה במאבק הפלסטיני. מחוץ לאולם התיאטרון התגודדו מפגינים רבים שקראו קריאות בגנות ישראל, כמה פעילים אף קנו כרטיסים למופע ואף הצליחו להסתנן לאולם התיאטרון - למרות הבדיקות הביטחוניות.

לא חלפו חמש דקות מתחילת ההצגה עד שדגלי פלסטין הונפו באוויר, וכמה פעילים אף ניסו להפריע למהלך ההצגה תוך שהם קוראים קריאות גנאי.

שליח חדשות 2 באירופה, ליאור פרידמן, בילה את הערב באולם עם השחקנים בהכנות האחרונות שהיו מעט שונות מהרגיל, ישב לצד הפעילים באולם ואלו בחוץ - והביא תיעוד מיוחד של האירוע.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת