כשהנשיא פגש את הגשש החיוור

מתברר שגם נשיא המדינה דובר "גששית" שוטפת: הנשיא ריבלין נפגש הבוקר עם שייקה לוי וגברי בנאי, שניים משלושת חברי "הגשש החיוור", והפגין ידע ראוי לציון במלים של המערכונים והשירים. "אני ראיתי את המערכונים עם הילדים שלי, ועכשיו הנכדים רואים אתכם, הם דור שלישי לגששים", אמר. ומה המערכון האהוב על הנשיא?

הנשיא והגששים, היום (מארק ניימן לע"מ)

מצחיק גם במשכן הנשיא: נשיא המדינה ראובן ריבלין, פגש היום (חמישי) את שייקה לוי וגברי בנאי, שניים משלושת הגששים לכבוד יובל להקמת ההרכב שהפך להיות אחד מעמודי התווך של התרבות בישראל.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

בין ציטוט לציטוט מהמערכונים והשירים של הגשש - שבכולם הפגין הנשיא ידע נרחב, דיברו שני הגששים עם ריבלין גם על אקטואליה. ״ליווינו את העם בכל התחנות בהן עברנו יחד, כל ישראלי הרגיש את החיבור האישי אל הסיטואציות אותן שיחקנו״, אמר שייקה. ״כשאנשים שמעו אתכם, כל מערכון הסתיים בתקווה, תמיד אפשר היה לשאוב תקווה מכם״, השיב הנשיא.

הנשיא בחר במערכון "קפיטריה בטבריה" כאהוב עליו ביותר: "המערכון 'קפיטריה בטבריה' הוא מיקרוקוסמוס של היכולות שלנו, לצד הנאיביות שלנו. שם פתרנו את כל בעיות העולם. חייתי את התקופה הזו", אמר הנשיא, ״הכרתי את כל היוצרים, את כל המילים ונכדיי הם כבר דור שלישי לגששים, כשאנחנו חוזרים וצופים במערכונים יחד״.

הנשיא גם הזכיר את הגשש השלישי, ישראל פולי פוליאקוב ז"ל: ״לכתו של פולי הייתה אבידה קשה. מרחוק, בלי שידעתם, בכיתי אתכם. שלושתכם הייתם מתנת אל ומדינת ישראל זכתה במתנה גדולה״, הוסיף ריבלין.