"גט" הישראלי מועמד לגלובוס הזהב

הסרט "גט - המשפט של ויויאן אמסלם", המביא את סיפורה של אישה מסורבת גט הנאבקת בבעלה ובממסד הרבנות, שבה את לבם של העיתונאים הזרים בארה"ב ונכנס לחמישיית המועמדים הסופיים בקטגוריית הסרט הזר בפרס גלובוס הזהב. הטקס ייערך בבוורלי הילס בעוד חודש בדיוק

בדרך לגלובוס הזהב. רונית אלקבץ (AP)

הישג נוסף לקולנוע הישראלי: הסרט "גט - המשפט של ויויאן אמסלם" של האחים רונית ושלומי אלקבץ נכנס לחמישייה הסופית בקטגוריית הסרט הזר הטוב של השנה בטקס פרסי גלובוס הזהב.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת

הסרט יתמודד על הפרס היוקרתי מול ארבעה סרטים נוספים - כולם ממדינות אירופה: "Ida" מפולין, "Tangerines" מאסטוניה, הסרט הרוסי "Leviathan" והסרט השבדי "Force Majeure".

טקס הפרסים, שאת זוכיו בוחרים 93 חברי גילדת העיתונאים הזרים בארצות הברית, ייערך בעוד חודש בדיוק, ב-11 בינואר 2015, וכמדי שנה הוא יתקיים במלון בוורלי שבבוורלי הילס, קליפורניה.

לפני כשש שנים, בינואר 2009, זכה סרט האנימציה התיעודי הישראלי "ואלס עם באשיר" בקטגוריית הסרט הזר של גלובוס הזהב. עשרות שנים קודם לכן, זכו שני סרטים ישראלים נוספים בקטגוריה המדוברת - "סאלח שבתי" ו"השוטר אזולאי" של אפרים קישון. השחקן חיים טופול אף זכה בפרס גלובוס הזהב לשחקן הטוב ביותר על תפקידו ב"סאלח שבתי".

ובעוד יוצרי "גט" מכינים את החליפות לקראת טקס גלובוס הזהב שייערך בינואר, הם עדיין ממתינים לשמוע אם הסרט שלהם, אודות ויויאן אמסלם, מסורבת הגט שנאבקת בבעלה ובממסד הרבנות, ייצג את ישראל גם בטקס האוסקר שייערך בלוס אנג'לס ב-22 בפברואר 2015.