העונש של נעמי רגן על גניבה ספרותית: רבע מיליון שקל

העתקת קטעים מספר המבוסס על יומן אישי שניהלה מחברת חרדית אל רב-המכר "ואל אישך תשוקתך" תעלה לסופרת נעמי רגן לא פחות מ-233 אלף שקלים. נוסף על כך, נאסר עליה להפיץ מהדורה נוספת באותו הנוסח של הספר. רגן בתגובה: "אנחנו חיים ברפובליקת בננות"

נעמי רגן תיאלץ לשלם פיצויים בגובה 233 אלף שקלים לסופרת החרדית שרה שפירו, אחרי שנקבע כי כי הייתה אחראית לגניבה ספרותית מהאחרונה של קטעים שפרסמה בספרה המצליח "ואל אישך תשוקתך".

בית המשפט המחוזי בירושלים אסר על רגן להוציא לאור מהדורה נוספת של הספר באותו הנוסח, וקבע כי יהיה עליה להסיר את הקטעים שנגנבו מכל גרסה נוספת שלו.

ספרה של שפירו, שממנו העתיקה רגן את הקטעים, מבוסס על יומן אישי של המחברת. הוא פורסם בספר הנושא את השם: "לגדול עם ילדיי: יומנה של אם יהודייה". העלילה בו עוסקת בקשיי החיים של אם צעירה בת המגזר החרדי.

לעומת זאת, מתרכזת העלילה בספרה של רגן בבת הקהילה החרדית המתגוררת בירושלים ומתמודדת עם האשמתה בניאוף.

בתגובה להחלטת בית המשפט, אמרה רגן לחדשות 2: "זה פשוט מבייש את המדינה שאני צריכה לעבור דבר כזה. כל מה שקשור לספרות בישראל, לדאבוני, אנחנו גרים במדינה...רפובליקת בננות. אבל מה אני יכולה לעשות, אני אוהבת את הארץ, אני רוצה לחיות פה, ואני אמשיך עם כל הדבר הזה עד בית משפט עליון ואני אחכה שיהיה צדק".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת