מיוחד: אנג'לינה ג'ולי מדברת על סרט המלחמה שכתבה

בריאיון מיוחד לחדשות 2 סיפרה הכוכבת על החוויות שצברה בחודשים שהעבירה בבלקן, בצילומי סרטה החדש "בארץ הדם והדבש" שאותו כתבה, הפיקה וביימה בעצמה. בעקבות המפגש עם קורבנות מלחמת האזרחים, יש לה מה להגיד גם על הנעשה בסוריה

את החורף שעבר העבירו בני הזוג בראד פיט ואנג'לינה ג'ולי, יחד עם ששת ילדיהם, בצילומים במזרח אירופה. כולם נרתמו לסייע לפרויקט הבכורה של אמא אנג'לינה - מאחורי המצלמות.

הכוכבת הגדולה ביותר בעולם נותרה הפעם מחוץ לתמונה. היא בחרה לכתוב, להפיק ולביים סרט דובר בוסנית בהשתתפות שחקנים מקומיים ואלמוניים יחסית - העוסק במלחמת האזרחים בבלקן בתחילת שנות ה-90.

"בראד ואני עובדים לפי התור", היא סיפרה בריאיון מיוחד לחדשות 2. "זו הסיבה המשפחה שלנו תמיד אתנו. הילדים למעלה כרגע. כשאחד מאתנו עובד, השני לא. הוא לקח את הילדים לבית הספר ונפגש איתי באתרי הצילומים".

השטיח האדום רחוק מראש סדר העדיפויות

על אותה התנהלות משפחתית היא אמרה: "מבחינתי זה היה מעולה. כשאני עובדת עם חומרים קשים כל כך אני זקוקה לכך שבני משפחתי יקיפו אותי כדי להצליח להישאר במקום ה'שמח' הזה".

רק בשבוע שעבר דיבר כל העולם על הרגל , השסע והתנוחה המוזרה שבה בחרה להופיע בטקס האוסקר. ג'ולי, למרות הכל, מנסה לשכנע שהיא מתעניינת בדברים חשובים בהרבה מאשר הנעשה בביצה ההוליוודית: "רוב הזמן אני נמצאת במקומות כאלה ולא על השטיח האדום. התצלומים שם אומנם מפורסמים יותר, אבל כבר עשור שאני נוסעת לאזורי מלחמה או כאלה שידעו קרבות. זה חלק חשוב מהחיים ומהעבודה שלי".

כ-100 אלף בני אדם, רובם המכריע מוסלמים, נרצחו במהלך הטיהורים האתניים שהתבצעו בבלקן בשנות ה-90. יותר משני מיליון נותרו חסרי בית, אבל בין המלחמות בעירק ובאפגניסטן - דווקא זו של בוסניה כמעט שנשכחה, למרות שטרם חלפו 20 שנים מאז התרחשה.

"חייבים להתערב בנעשה בסוריה"

כעת, בזכות ג'ולי וסרטה - "בארץ הדם והדבש" - זכה הנושא לתשומת לב מחודשת. קשה לדמיין שהקרנת בכורה אחרת בסרייבו הייתה נערכת בהשתתפות 5,000 צופים, לצד מאות צלמים ועיתונאים מכל רחבי העולם. באותה המידה, ניתן להניח שסרט אחר באותו הנושא לא היה זוכה כלל להתייחסות במהדורת חדשות בישראל.

"הדברים שאנו חושבים שהתרחשו בפעם האחרונה במלחמת העולם השנייה קרו שוב בשנות ה-90", הסבירה אנג'לינה. "זה מוזר, כי אני עושה הכל כדי שהסרט ייראה אותנטי וחי עם הצבעים והמוסיקה של שנות ה-90 - כל זה כדי להזכיר לאנשים שהאירועים האלו התרחשו בדור שלנו".

בינתיים, תחת אפו של העולם מתנהלת מלחמת אזרחים נוספת - הפעם בסוריה - שם, טובח הנשיא אסד בבני עמו. ג'ולי ביקרה את הפליטים שנמלטו מאימת נאמניו וסבורה שגם שם - חייב העולם להתערב. "אם ניקח בחשבון גם את כל האזרחים והילדים שנהרגים אני חושבת שזה שובר את הלב", היא אמרה. "אני לא יודעת איזה סוג התערבות יהיה היעיל ביותר, אבל ברור שחייבים להתערב בהקדם".

בלי קשר לפוליטיקה, ייתכן מאוד שג'ולי ובן זוגה יגיעו לבקר בארץ ממש בקרוב. לפי כמה דיווחים, היא בראד ובני משפחותיהם יעבירו את הקיץ הקרוב על חוף הים בתל אביב. פיט ככל הנראה ישתתף בצילומים לסרט חדש בכיכובו.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת