יעקב אילון עוזב את חדשות 10

אחרי הפרישה הדרמטית של מיקי חיימוביץ' לפני כשנה, הודיע היום גם מגיש החדשות הוותיק יעקב אילון כי הוא עוזב את הכיסא עליו ישב בעשור האחרון. הסיבה הרשמית: המעבר של הערוץ לשדר מירושלים - במקום מגבעתיים

יעקב אילון. הולך הביתה (יוסי צבקר, יח"צ)

מגיש מהדורת חדשות ערוץ 10 יעקב אילון הודיע היום במפתיע על עזיבתו את הערוץ. אילון יישאר בכיסאו בחודשיים הקרובים - עד סוף אפריל.

על החלטתו לעזוב הודיע אילון, שמגיש את המהדורה המרכזית של חדשות 10 מאז 2002, הבוקר במהלך שיחה עם מנכ"ל הערוץ יוסי ורשבסקי ועם ממלא מקום מנכ"ל חדשות 10 אורי רוזן. המגיש הוותיק נימק את פרישתו במעבר אולפן החדשות לירושלים מגבעתיים שגורם ל"חוסר יכולת לתפקד כראוי".

לפני כשנה חווה ערוץ 10 טלטלה דרמטית אחרת, לאחר שמגישת החדשות מיקי חיימוביץ' הודיעה במפתיע על פרישתה, לאחר שנים ארוכות בתפקיד לצדו של אילון. בשלב זה תישאר תמר איש-שלום כמגישה היחידה של המהדורה המרכזית.

אילון: תנאי עבודה בלתי אפשריים

אילון הסביר גם לחבריו לעבודה את המהלך במכתב שהפיץ: "רובכם עדים לפרקטיקה האווילית שמתרחשת מדי ערב במהדורה המרכזית מאז 1 בינואר, שבמהלכה עבדכם הנאמן אורז כל יום את מטלטליו ונוסע לבדו לירושלים כדי להגיש משם מהדורת חדשות.

"גם אם הצופים לא לגמרי מבינים שאת תמונת האולפן מקרינים מאחוריי בצורה אלקטרונית, הם שמים לב למשל שאין יותר ראיונות באולפן החדשות ושלאחרונה חווינו רצף תקלות טכניות שלא היו כבר שנים.

"שלא לדבר על שורה של טעויות תוכן שנובעות משיבושים בתאום. הפרקטיקה חסרת התקדים הזו שבה מגיש המהדורה יושב בגלות בלי יכולת לדבר עם כתבים ועורכים, בלי יכולת לצפות בכתבות ובניתוק מוחלט מהמערכת איננה יכולה להימשך. אבל היא תימשך.

"אחסוך מכם את כל הפלפולים הרגולטוריים שהביאו ל״פתרון״ הקלוקל הזה. אין בינם ובין טלוויזיה נורמלית שום דבר - רק פגיעה באיכות המהדורה ובצופים. הסכמתי לטירוף הזה לזמן מוגבל נוכח הטענה שזה ״יציל״ את ערוץ 10. אז הערוץ ניצל והזמן עבר, אבל תנאי העבודה הבלתי אפשריים האלה נשארו. את דברי הפרידה וההספדים נשאיר להזדמנות אחרת.

"שלכם, מאי שם בשער הגיא - האיש שפעם הגיש מהדורת חדשות ועכשיו רק רואה אותה ממרחק 80 ק"מ".

זמן קצר לאחר מכן שלח רוזן מכתב לעובדי חדשות 10, ובו התייחס להחלטתו של אילון: "קיבלתי בצער הבוקר את הודעתו של יעקב אילון על רצונו לפרוש מהגשת המהדורה בסוף חודש אפריל. זה לא סוד שיעקב סבל בחודשיים האחרונים יותר מכולנו מהמעבר הכפוי לשידור בירושלים, ומהפגיעה שנגרמה כתוצאה מכך על המסך.

"כמעט שאין צורך לציין את התרומה המכרעת של יעקב לחדשות 10, החל מהקמתה (ועוד לפני כן ב'חדשות ישראל'), דרך כל האירועים החדשותיים הגדולים של עשר השנים האחרונות בארץ ובעולם, ההישגים העיתונאיים והפרויקטים המיוחדים ששודרו בערוץ".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת