עבודה ערבית? "עבודה בעיניים"

בארגון להב"ה (למניעת התבוללות) שזכה לביקורת בעבר, יצאו החודש בקמפיין חדש - הפעם נגד הסדרה "עבודה ערבית" של הכותב סייד קשוע. "המטרה של התוכנית 'עבודה ערבית' היא להכניס מהדלת האחורית שהתבוללות היא לגיטימית", אומרים בארגון בעקבות דמותה של ערביה בסדרה אשר יוצאת עם יהודי. "במציאות הרבה פעמים ישחטו אותה"

הכרזה שמופצת ברשת (ארגון להב"ה)

"ערביה עם יהודי יש רק בסרטים. במציאות היו רוצחים אותה". כך כותבים אנשי "ארגון להב"ה למניעת התבוללות בארץ הקודש" במחאה טרייה נגד העונה השנייה של תכניתו של הכותב סייד קשוע, "עבודה ערבית", על מארג חיי האזרחים הערבים בישראל.

בכרזות שמופצות ברשת מכונה התכנית "עבודה בעיניים" וגם מופיעה תמונתו של קשוע עם הכיתוב "צאו מהסרט". בנצי גופשטיין, מנכ"ל הארגון, הסביר הערב לחדשות 2 באינטרנט על הקמפיין השנוי במחלוקת.

"המטרה של התוכנית 'עבודה ערבית' היא להכניס מהדלת האחורית שהתבוללות היא דבר לגיטימי", אמר גופשטיין. "הביאו מקרה של ערביה שנמצאת בקשר עם יהודי ואפילו מגדלים ילד ביחד כשבעצם אין מקרים כאלה במציאות".

לדבריו, "במציאות הרבה פעמים ישחטו אותה. המקרים האמיתיים שאנחנו מכירים זה ניצול של גברים ערבים בנות יהודיות צעירות בגילאי 15-16 כי הם פשוט לא יכולים לצאת עם נשים ערביות בלי חתונה".

"רק רוצים להראות לנו שזה קורה אבל לא חושבים על הילדים שיוצאים אצל זוגות מעורבים, הם יוצאים מסכנים", הוסיף גופשטיין. "אנחנו לא קוראים להחרים את הסדרה, אנחנו קוראים לתת במה הוגנת ולא להכניס את ההתבוללות מהדלת האחורית".

בסדרה, אגב, את תפקיד הערביה שלה חבר יהודי מגלמת השחקנית מירה עווד - בעצמה בת לזוג מעורב. אביה הוא ערבי נוצרי ואמה ילידת בולגריה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת