צפו: כשהנשיא פרס פגש את המתעמלות

בעוד קצת יותר מחצי שנה תיפתח האולימפיאדה ללונדון, ולפני יציאת המשלחת האולימפית, ביקר נשיא המדינה שמעון פרס במוזיאון "החוויה האולימפית" שנפתח לאחרונה. צפו בדבריו של הנשיא

רגע לפני יציאת המשלחת הישראלית לאולימפיאדת לונדון, סייר הבוקר נשיא המדינה שמעון פרס במוזיאון "החוויה האולימפית" בהדר יוסף בתל אביב. את הביקור המיוחד העברנו בשידור חי באתרי האינטרנט של חדשות 2.

במהלך הביקור פגש הנשיא את הספורטאים לי קורזיץ, שחר צוברי ואריק זאבי וכן עם ראשי הוועד האולימפי. בהמשך הוא צפה בתרגיל של נבחרת המתעמלות הישראלית.

"הרבה מאוד צעירים יושבים בחושך מול המחשב אוכלים ומזלזלים בגופם", אמר הנשיא. "ההשמנה היא מחלה עולמית וחייבת להיות פרופורציה בין שני הדברים. הניצחון שלכם הוא גם יהיה ניצחון חיובי ומחנך. בכל מקצוע יש אלמנט של תחרות, יש הבדל בין מלחמה לתחרות. במלחמה הורגים ובתחרות לומדים איך לשחק ביחד. ספורט זה תחום מחנך". 

מוזיאון "החוויה האולימפית" נפתח השנה, ומזמין את המבקרים למסע בין רגעי השיא של המשחקים האולימפיים - מראשית המשחקים ביוון העתיקה, דרך השינויים המודרניים וכן בטרגדיות הקשות כמו טבח הספורטאים הישראלים במינכן.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת