סערה בעולם הספרות: חלקים מהספר "ואל אישך תשוקתך" הועתקו

המשפט נמשך ארבע שנים ובסיומו קובע בית המשפט רשמית: הסופרת נעמי רגן העתיקה מספר אמריקני חלקים מרב המכר שלה "ואל אישך תשוקתך", שבילה 93 שבועות ברשימת רבי המכר. השופט כתב בפסק הדין: "זהו גזל של פרי מאמץ ועמל עבודה רב". רגן בתגובה: "יום עצוב לסופרים בישראל"

אחרי ארבע שנות משפט שהסעירו את העולם הספרותי והעולם החרדי, התקבל היום פסק דין דרמטי הקובע כי סופרת רבי-המכר נעמי רגן העתיקה חלקים שלמים וביצעה גניבה ספרותית ברב המכר הגדול שלה "ואל אישך תשוקתך". מדובר בספר שבילה 93 שבועות ברשימת רבי המכר ותורגם לשפות רבות.

הסופרת החרדית האמריקנית שרה שפירו תבעה מיליון שקלים מרגן על הפרת זכויות יוצרים ועל העתקת קטעים שלמים מספרה "Growing with my children". רגן בתגובה טענה כי היא הושפעה מהספר אבל לא העתיקה ממנו.

היום קבע השופט יוסף שפירא בפסק דין חריף: "מעשי הנתבעת הם ביודעין בבחינת גזל של פרי מאמץ ועמל עבודה רב אותם השקיעה התובעת ביצירה". עם זאת, היקף הפיצוי שיוענק לשפירו עדיין טרם נקבע.

"יום עצוב לסופרים בישראל"

"אני המומה וכאובה מעיוות הדין שנעשה במקרה זה", אמרה הערב רגן בתגובה לחדשות 2. "זהו יום עצוב לסופרים בישראל, שייאלצו להתמודד עם שפע של תביעות קנטרניות מצד אנשים המעוניינים בדיכוי חופש הביטוי והיצירה בישראל".

"המסר המקובל הוא שאותם סופרים, יוצרים וכותבים צריכים להיזהר באלמנטים בהם הם עושים שימוש", אומר היום עו"ד גלעד קורינאלדי, פרקליטה של התובעת. "גם אם מדובר בחומרי גלם, בית המשפט קבע פה שנעשתה הפרה אפילו בחלוף 14 שנה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת