"הסבתא של שקע ותקע" הלכה לעולמה בגיל 94

דווידה קרול, שהייתה מוכרת בשנים האחרונות מתשדירי חברת החשמל וכיכבה בסרט "מבצע סבתא", מתה בבית האבות שבו התגוררה בשנים האחרונות. "היא הייתה אדם מיוחד מאוד. היא אהבה לחיות ותמיד אמרה שיש לה נשמה צעירה בתוך גוף מבוגר", סיפר מכרהּ

דווידה קרול ז"ל בריאיון האחרון עמה (חדשות 2)

השחקנית דווידה קרול, שהייתה מוכרת בשנים האחרונות כמי שגילמה את הסבתא של "שקע ותקע" בתשדירי חברת החשמל וגילמה בעבר את דמותה של סבתא חיה בסרט "מבצע סבתא", הלכה לעולמה היום בבית האבות "משען" בשכונת רמת-אביב שבתל אביב. בת 94 הייתה במותה. היא הובאה למנוחות בצהריים בבית העלמין בחולון.

"משען" ברמת-אביב היה ב-12 השנים האחרונות ביתה של קרול, לא רק למגורים - אלא גם ליצירה. שמעון סבג, מנהל בית האבות, סיפר לחדשות 2 באינטרנט: "דווידה הייתה אחת השחקניות הוותיקות. היא הדריכה קבוצה של דיירים ודיירות, והעלתה הצגה שנקראה 'חצי הכוס הריקה, חצי הכוס המלאה' - שם היו שזורים קטעים על חייה כאישה מבוגרת, ועל הדברים הטובים יותר והטובים פחות בגיל מתקדם".

סבג סיפר כי קרול "הייתה אדם מיוחד מאוד. היא אהבה לחיות ותמיד אמרה שיש לה נשמה צעירה בתוך גוף מבוגר. מאוד אהבו אותה כאן. עד לפני כחצי שנה-שנה היא עדיין הייתה בעיסוקיה, אבל בחודשים האחרונים מצבה הבריאותי הידרדר ולא אפשר לה יותר לעשות את הדברים האלה".

קרול, ילידת 1917, העניקה רק לפני כשנתיים ריאיון לחדשות 2 שבו סיפרה על ההצגה שהעלתה, שעליה דיבר מנהל בית האבות. "אני בדרך כלל שחקנית ואני אוהבת כל מה שקשור במשחק", היא סיפרה בריאיון לסיון רהב-מאיר. "לכן, כשבאתי לדיור המוגן ברמת-אביב רציתי לתרום, והיה כדאי לתרום להם מכיוון שאני מרגישה שם נהדר. זה הבית השני שלי".

"סבתא חיה" סיפרה אז כי המחזה שעלה אז בכיכובה היה השלישי במספר שבו השתתפו שחקנים מבית האבות. "ההצגה הראשונה הייתה בפורים, בהצגה השנייה צחקנו על עצמנו, החברים בדיור המוגן. בהצגה הזו אנו צוחקים על היחס שנותנים לנו ופה צוחקים על יחסה של החברה לקשישים". בסיום הריאיון אמרה קרול בחיוך כי כאשר שאלו אותה איזה גיל היא מעדיפה, היא אמרה ש"גיל הזהב הוא גיל זהב אמיתי".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת