"האב הכה את הפעוטה עד שאיבדה את הכרתה"

כתב אישום חמור הוגש היום נגד אב מהיישוב אדם הסמוך לירושלים, באשמת גרימת חבלה בכוונה מחמירה לבתו בת השנה וחצי. האב נאשם כי בשעה ששמר על הפעוטה, היכה אותה לאחר שהחלה לבכות. "הוא טלטל אותה, הטיח אותה בקיר, הכה אותה בפניה עד שאיבדה את הכרתה", נטען בכתב האישום. אחר כך התקשר לאמה וסיפר שאינה מגיבה

אב בן 23 מהיישוב אדם, תושב חוזר מארצות הברית, נאשם בכך שגרם לבתו בת השנה וחצי חבלה חמורה בכוונה להטיל בה נכות או מום, או לגרום לה חבלה חמורה. מאזה מקרה היא עדיין מחוסרת הכרה ומאושפזת בבית החולים. אתמול היא הועברה לבית החולים השיקומי לילדים בעיר, אולם לדברי הצוות הרפואי עדיין מוקדם לקבוע את מידת הנזק שנגרם לה. מעצרו של האב הוארך היום עד תום ההליכים המשפטיים נגדו.

בכתב האישום המצמרר שהוגש היום בבית המשפט המחוזי בירושלים מתוארת ההתעללות לכאורה, שהחלה בגלל בכי של הפעוטה המכונה מ'. "הנאשם טלטל את מ' בחוזקה מספר פעמים, הכה אותה בפניה והטיח אותה בעוצמה רבה בקיר", לשון כתב האישום.

"מ' נפלה על רצפת הדירה והנאשם הרימה והטיח אותה פעם נוספת, בעוצמה רבה, בקיר, ומ' נפלה על ספה שהייתה צמודה לקיר. כתוצאה ממעשיו של הנאשם, איבדה מ' את הכרתה".

זמן קצר לאחר מכן התקשר האב לבת זוגו, וסיפר לה כי "בתם אינה מגיבה". האם המבוהלת הגיעה לבית המשפחה בהתנחלות הסמוכה לירושלים, והשניים פינו את הפעוטה לבית החולים הדסה עין כרם.

הפעוטה עברה שני ניתוחים מאז המקרה

כתב האישום מתאר גם את הנזק הרפואי שנגרם לפעוטה. "כתוצאה ממעשי הנאשם המתוארים לעיל, נגרמו למ' שברים מרובים בגולגולת, דימומים מוחיים ובצקת מוחית, ובזמן אשפוזה בבית החולים נשקפה סכנה לחייה. מ' נותחה לצורך הכנסת נקז למוחה והועברה למחלקה לטיפול נמרץ ילדים בבית החולים", נטען בכתב האישום.

"לאחר מכן, נותחה מ' שוב לצורך הפחתת הלחץ התוך גולגולתי ושמירה על יציבות נשימתה. מאז האירוע ועד למועד הגשת כתב אישום זה, מאושפזת מ' בבית החולים במחלקה לטיפול נמרץ ילדים".

ד"ר מורית בארי, מנכ"ל בית החולים אלין אמרה לחדשות 2 באינטרנט כי "הילדה הועברה השבוע לטיפול בבית החולים. אנחנו מעריכים את מצבה ונעשה הכל כדי לעזור לה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת