אחרי 48 שעות בכלא: ביקור משפחה ראשון לקצב

היממה הראשונה של הנשיא שאנס בבית הכלא לא היתה קלה. לאחר שקיבל את מספר האסיר הוא נשבר ופרץ בבכי. עם זאת, כבר מחר הוא יזכה לביקור מבני משפחתו, כפי שנהוג מדי יום שישי בכלא מעשיהו. אחרי שהתברר בבדיקות כי קצב אינו מסוכן לעצמו, הוחלט לא להפעיל את המצלמות בתאו - אולם הסוהר שמונה ישגיח עליו בכל שעות היממה

יומיים בלבד אחרי שנכנס לכלא מעשיהו ונסגר מאחורי סורג ובריח, יזכה קצב כבר מחר לחיזוק מבני משפחתו.

עם סיום הליך קליטתו וקבלת מספר האסיר אמש, הבין קצב כנראה שהוא הולך לבלות את שבע השנים הבאות בכלא מעשיהו - ונשבר. אנשים ששהו בקרבתו אתמול סיפרו שהוא פרץ בבכי וזכה לתמיכה משותפו לתא, השר לשעבר שלמה בניזרי, שאמר לו: "יהיה בסדר, נדאג לך".

אבל כבר מחר צפויים להגיע בני משפחתו של הנשיא המורשע כדי לבקר אותו בבית הכלא. הביקורים בכלא מעשיהו מתקיימים בימי שישי ובבית משפחת קצב נערכו לכך. עדיין לא ברור מי מבני המשפחה יגיע לביקור, ואם גילה אשתו תהיה ביניהם, אך מפגש כזה יתקיים אחת לשבועיים במתחם בית הסוהר.

בינתיים, קיבל קצב חיזוק משותפו לתא בניזרי, שהעביר אתמול שיעור תורה לאסירים לראשונה מאז הגיע קצב לכלא. השניים שוהים בתא פתוח ללא דלת, שבו שתי מיטות. בתא ממותקנות שתי מצלמות אבטחה, אולם הוחלט לא להפעיל אותן לאחר שבשירות בתי הסוהר העריכו כי אין לקצב נטיות אובדניות. עם זאת, הסוהר שהופקד לפקח אחר תנועותיו נותר בתפקידו.

הנשיא לשעבר שהורשע באונס ובשורה של עבירות מין הפך באחת מהאזרח מספר אחת לאסיר מספר 1418989. בשירות בתי הסוהר החליטו להימנע מסיכונים מיותרים, ועל כן בחרו להצמיד לנשיא לשעבר סוהר שיהיה לצדו במשך 24 שעות ביממה. המהלך נועד למנוע גם מצב שבו הוא ינסה לשלוח יד בנפשו.

למרות שהובהר לא אחת שקצב יקבל יחס רגיל, בשירות בתי הסוהר רואים בו סוג של כאב ראש. גורם בכיר בשירות אמר אמש שהאחריות לשמור על משה קצב מפני אסירים אחרים מדירה שינה מעיניהם של לא מעט קצינים בשירות בתי הסוהר.

בחודש הראשון שבו ישהה בין כתלי הכלא, יזכה קצב לקצבה של 1,500 שקלים, בהם יוכל לרכוש מוצרים בקנטינה. אחר כך, יוכלו בני משפחתו להפקיד לחשבונו בבנק הדואר סכום זהה אם יבחרו בכך, שממנו יתקיים.

החל מהיום, צפוי קצב להיכנס לשגרת החיים בכלא. ב-4:45 ההשכמה היומית והתייצבות לספירת בוקר. לאחריה יוכל להתפנות לתפילת הבוקר ולארוחה, מסדר אצל מפקד האגף ולאחר מכן ילמד לימודי גמרא עד השעה 12:30. באגף התורני בו ישהה קצב מורשים האסירים לנוע בחופשיות ונהנים משיעורים מפי רבנים המגיעים מחוץ לכותלי הכלא. לאחר ארוחת הצהריים ישנן שלוש שעות שבהן יש לאסירים זמן פנוי שבו הם יכולים לנוח. 23:30 היא שעת כיבוי האורות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת