עתירה לבג"ץ נגד אפליית התלמידות הספרדיות

הבוקר תוגש עתירה תקדימית לבג"ץ נגד מכסת התלמידות הספרדיות המונהגת במוסדות חינוך חרדים. העתירה תוגש נגד משרד החינוך והעומד בראשו, השר גדעון סער. מגיש העתירה יואב ללום: "משרד החינוך מפקיר אלפי נערות, האפליה צריכה להיפסק"

הקץ לאפליה? ארכיון (חדשות 2)

שופטי בג"ץ ידונו הבוקר בעתירה תקדימית המבקשת לבטל את המכסות לתלמידות ספרדיות במוסדות החינוך. במסגרת העתירה, שמוגשת על ידי עמותת "נוער כהלכה" בראשות יואב ללום, נטען כי בתי הספר משפילים את הספרדיות בהליכי הרישום והקבלה וכי חלק ניכר מהם לא ממלאים אפילו את המכסה שנקבעה לספרדיות.

העתירה תוגש נגד משרד החינוך והעומד בראשו, השר גדעון סער, כמו גם נגד עיריית ירושלים, בני ברק, מודיעין עילית ובית"ר עילית בהן קיים חשד כי מונהגת אפליה מתמשכת בבנות ממוצא ספרדי. בעתירה נטען שמשרד החינוך, בתקצובו את המוסדות, מאשר את התופעות האלה.

אביו של אחת הנערות המופלות סיפר לעיתון "הארץ" כי מנהלת המוסד ניסתה לגרום לו לשנות את שמה של בתו על מנת שתוכל ללמוד במקום. "בפעם הראשונה שהגענו למוסד אמרו לנו שאי אפשר להירשם למוסד, לאחר שהתעקשנו הסכימה המנהלת לקבל אותנו, היא הציבה תנאי: היא תעביר את הבת לרשימת המתנה רק אם נחליף לה את השם הפרטי", סיפר האב. "הם לא היו מעזים לעשות זאת למשפחה אשכנזית".

מגיש העתירה יואב ללום התייחס אמש להתנהלות משרד החינוך. "מדובר בכתב אישום חמור נגד משרד החינוך שמפקיר אלפי נערות לעסקונה החרדית, האפליה צריכה להפסק עכשיו", אמר ללום. 

 רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת