פרקליטיו של הרב אלון: "הרב יודה בעובדות אך לא בעבירות"

לאחר שסירב לקבל את הסדר הטיעון שהוצע לו, נפתח בירושלים משפטו של הרב מוטי אלון. פרקליטיו של הרב ציינו בדיון כי ייתכן שהוא יודה בחלק מהעובדות שהוזכרו בכתב האישום, אך הוא מכחיש כי ביצע את העבירות המיוחסות לו

ייתכן שיודה בחלק מהעובדות. הרב אלון ביום (חדשות 2)

בבית משפט השלום בירושלים נפתח היום משפטו של הרב מוטי אלון, שנאשם בביצוע מעשים מגונים בשניים מתלמידיו. בדיון ראשון להקראת כתב האישום השופט נענה לבקשת אחד מעורכי דינו של אלון, יעקב רובין, ודחה את הדיון לצורך למידת החומר ב-30 יום.

בפתח הדיון הבוקר טענו פרקליטיו של הרב אלון כי "בחלק מהעובדות קרוב לוודאי שהנאשם יודה ויצמצמם את המחלוקת", אך עם זאת מיהרו להבהיר כי "הנאשם יודה בעובדות שאין בהן כשלעצמן עבירה פלילית, ויכחיש בכל תוקף כי המעשים שנעשו היו לצורך מיני כלשהו כמפורט בכתב האישום". בדבריו, התכוון הסנגור שהרב צפוי להודות שנגע פיזית בתלמידו, אך לא באופן שמהווה עבירה על החוק.

עורכי דינו של הרב הבהירו כי הוא ממשיך להכחיש את העבירות המיוחסות לו. בנוסף הם ביקשו מבית המשפט לערוך את הדיונים בעניינו בדלתיים פתוחות, כל עוד לא יחשפו פרטיהם של המתלוננים בפרשה.

הרב אלון סירב להסדר טיעון

לפני כחודש הוגש כתב אישום נגד הרב אלון, זאת לאחר שעורך דינו, יאיר גולן, הודיע שהוא מתפטר מייצוגו לאחר שהחליט לדחות הסדר טיעון בעניינו.

במהלך המשא ומתן להסדר הטיעון, הוצע לאלון להוריד מכתב האישום מתלונן אחד מתוך השניים בתיק. העבירות כלפי המתלונן הנותר היה אמורות להיות ברף התחתון של המעשים המגונים - לא כולל נגיעה באיברים אינטימיים. אם הרב היה חותם על העסקה, הוא לא היה מבלה אפילו יום אחד בכלא.

כעת מייצג את אלון עורך הדין ציון אמיר, שאמר לחדשות 2 באינטרנט כי "הונחה בפניו הצעה להסדר טיעון, והרב דחה אותה בשתי ידיים. הרב טוען בתוקף כי ידיו נקיות ובכוונתו להיאבק להוכחת חפותו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת