700 אלף שקל לילד בן 8 שאצבעו נכרתה

קופת חולים כללית תיאלץ לשלם כ-700 אלף שקלים לילד בן 8, שאצבעו נכרתה בעקבות סיבוך רפואי. כשהיה בן שנה, נותח הילד בבית החולים סורוקה להסרת עור בין אצבעותיו, אך כעבור חודש נאלצו הרופאים לכרות את אחת האצבעות. לטענת השופט, הוריו של הילד לא קיבלו את המידע הרפואי המלא טרם הניתוח

בית במשפט השלום בתל אביב פסק הבוקר פיצוי של כ-700 אלף שקלים לילד בן 8 שאצבעו נקטעה במהלך ניתוח בבית החולים סורוקה בבאר שבע.

הילד נותח כשהיה בן שנה לשם הפרדת חיבור עורי בין האצבע השלישית והרביעית בכף ידו השמאלית - בעיה מוכרת למדי שניתנת לטיפול בקלות. ואולם, פחות מחודש לאחר הניתוח חל סיבוך במצבו, והוא הובא בחזרה לבית החולים - שם נאלצו הרופאים לכרות את אחת מאצבעותיו.

השופט מנחם קליין ציין בהחלטתו כי הוריו של הילד לא קיבלו את כל המידע הרפואי שהיה אמור להימסר להם. אמו של הילד אף טענה במשפט כי "לא הסבירו לנו שיש אפשרות לנתח את הילד בגיל מבוגר יותר".

השופט קליין הורה לקופת חולים כללית שמפעילה את בית החולים לשלם 698,489 שקלים, סכום המגלם את הפסדי ההשתכרות לעתיד של הילד, ההוצאות הרפואיות והכאב והסבל שעבר. בנוסף הורה השופט לקופת החולים לשלם את הוצאות המשפט וכן שכר טרחה לתובעים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת