כמה ימים לפני המאסר: קצב קיבל מבניזרי "טיפים" על הכלא

הנשיא לשעבר והאנס יחלוק את תא המאסר באגף התורני של כלא מעשיהו עם השר לשעבר שלמה בניזרי מש"ס. לפני כמה ימים נועדו השניים במהלך חופשה של בניזרי מהמאסר, בפגישה שבה ביקש קצב לשמוע על התנאים בכלא ועל יחס האסירים למי שמילאו בעבר משרות בכירות

משה קצב, האנס והנשיא לשעבר שהפך הבוקר לאסיר מן המניין, כבר נועד לפני כמה ימים עם שותפו לתא - השר לשעבר שלמה בניזרי, בעת שהאחרון שהה בחופשה מהכלא - כך נודע לראשונה לחדשות 2.

הן במשפחת קצב והן בקרב מקורביו של בניזרי אישרו את דבר הפגישה, שנערכה בדירה בירושלים. לאורך חלק מפרק הזמן שבו היא נמשכה, שהה במחיצת השניים גם אחיו של הנשיא לשעבר והאנס, ליאור קצב.

קצב ביקש מבניזרי לפרט באוזניו על תנאי השהות בכלא, על היחס שהוא צפוי לקבל שם וכן גולל אל מול השר לשעבר את תחושותיו הקשות. בניזרי עצמו סיפר בחגיגת ברית המילה שנערכה לנכדו עד כמה קשה היה לו להיכנס לכלא למשך שנתיים, כאב וכסב, וסיפר על געגועיו העזים לבני משפחתו.

בהקשר זה, קיבל קצב מבניזרי "טיפים" על הדרכים שיעמדו לרשותו לשמור על קשר עם בני משפחתו ועם העולם שמחוץ לכלא, וכן בירר לאיזה יחס זוכים בבית הסוהר אסירים שמילאו בעבר משרות בכירות.

קצב יצא מהבית והאשים: "הוציאו אותי להורג, קברתם אותי חי"

מוקף בבני משפחה ובתומכיו, יצא קצב אל הרחוב - ובלב ההמולה שגרמה נוכחותו, נשא בקול חנוק מדמעות נאום תקיף נגד מערכת המשפט והחוק. "היום הסתיים מאבק עקוב מדם שנמשך, ללא הפוגה, במשך חמש שנים וחצי בתסכול וזעם - עבורי ועבור כל מכריי. כולם יודעים שההאשמות אינן נכונות, כי הם מכירים אותי".

קצב האשים כי "ככל שנאבקתי יותר על חפותי - כך הם נלחמו בי יותר. במדינת ישראל מוציאים היום אדם להורג על סמך התרשמויות בלי עדויות מזמן אמת, בלי ראיות,. מדינת ישראל מוציאה להורג אדם אחרי שמנעו ממני להביא ארבעה עדי הגנה מזמן אמת, כדי שיעידו בפני בית המשפט".

בין היתר, מחה קצב על סירוב השופטים להיעתר לבקשתו ולנהל את המשפט נגדו בדלתיים פתוחות והביע צער על האמון שנתן במערכת החוק. "האמנתי בתום לבי לפרקליטות ולמשטרה", הוא אמר - והוסיף: "יום אחד, גבירותיי ורבותיי, תיחשף האמת. היום הזה יבוא, אינני יודע מתי, זה יהיה אתכם או בלעדיכם, איתי או בלעדיי".

משה קצב נכנס לכלא - הסיקור המלא:

המתלוננת א': "יקבל עונש משמיים"

הבוקר: האנס משה קצב נכנס לכלא

ילדיו של קצב: "אנחנו גאים בך"

קצב בריאיון: חיבוק - עבירת מין?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת