נאום הדמעות של משה קצב: "הוצאתם אדם להורג"

כשמאות מתומכיו מקיפים אותו, ודמעות זולגות על פניו, נשא נשיא המדינה לשעבר את נאומו האחרון לפני שהוא הופך לאסיר. קצב תקף בחריפות את מערכת המשפט, וקרא בקול חנוק: "יום יבוא, המצפון יתעורר ותראו שקברתם אדם חי". הנאום המלא

מוקף בבני משפחה ובתומכיו, יצא קצב הבוקר בפעם האחרונה מביתו שבקריית מלאכי, טרם כניסתו לכלא. בתוך ההמולה, הוא בחר לשאת נאום תקיף וחמור נגד מערכת המשפט. בקול רועד וחנוק מדמעות קרא קצב: "יום אחד ייפתחו עיניכם, המצפון של אלו שעשו את העוול הזה יתעורר, ותראו שקברתם אדם חי".

הנאום המלא של קצב הבוקר מחוץ לביתו:

"היום הסתיים מאבק עקוב מדם, שנמשך ללא הפוגה במשך חמש שנים וחצי בתסכול וזעם, עבורי ועבור כל מכריי. כל מכריי יודעים שההאשמות אינן נכונות כי הם מכירים אותי. ככל שנאבקתי יותר על חפותי, כך הם נלחמו בי יותר.

במדינת ישראל מוציאים היום אדם להורג על סמך התרשמויות, בלי עדויות בזמן אמת ובלי ראיות. במדינת ישראל מוציאים היום אדם להורג לאחר שנמנע בעדי להביא ארבעה עדי הגנה בזמן אמת, כדי שיעידו בפני בית המשפט. היום מוציאים במדינת ישראל אדם להורג, לאחר שבית המשפט המחוזי פסל ארבעה יומנים מזמן אמת משנת 1998 של ארבעה אנשים שונים. מוציאים אדם להורג לאחר שהמשפט התנהל בדלתיים סגורות.

גם אם רצו להגן על מישהו היה אפשר לאפשר דלתיים פתוחות ולשמור על האנונימיות. היום מוציאים במדינת ישראל אדם להורג, לאחר שלא קיבלו את עמדת פרקליט מחוז ירושלים המוסמך שחשב שיכול היה לסגור את התיק לפני חמש שנים. האמנתי בתום ליבי לפרקליטות המדינה ולמשטרה, אך בית המשפט לא האמין ל-20 עדים ויותר מזמן אמת, והעדיף להאמין ל-20 עדים אחרים שאף אחד מהם לא מזמן אמת.

יום אחד, גבירותיי ורבותיי תיחשף האמת, יבוא היום הזה אינני יודע מתי, זה יהיה איתכם או בלעדיכם, איתי או בלעדיי. יש דבר גרוע יותר מהרשעת נשיא המדינה בפלילים, זה כאשר מדינת ישראל מכניסה לכלא סב לנכדים ונשיא המדינה ללא עוול בכפו.

אני חוזר ומצהיר בפני עם ועולם, וכל מכריי יודעים שזו האמת: מעולם לא פגעתי באיש, נהגתי בעדינות ובכבוד כלפי כל אישה וגבר, כלפי אדם זוטר ובכיר. לא זכיתי לאף ולו לרגע אחד של חסד. לא רחמים אני מבקש מאיש, אבל אני מבקש מכם ברגע זה אל תלכו עיוורים אחרי פסק הדין, אנא לפחות ברגע זה קראו את כל מסמכי הערעור, יש בתוכם עדויות.

בתוך הפרק החסוי שהוגש לבג"ץ, בתוך כל החומר שהוגש לבית המשפט יש את הזיכוי, אני לא צריך להביא ראיות נוספות לזיכוי, הוא נמצא בתיק. אנא קראו את המסמכים, יום אחד ייפתחו עיניכם, המצפון של כל אלה שעשו את העוול יתעורר, ותראו שקברתם אדם חי, אם יש צדק יופיע נא מיד, אך אם אחרי השמדי מתחת רקיע, הצדק יופיע ימגר נא כסאו לעד".

קצב בדרך לכלא: "קברו אותי בחיים, הוציאו אותי להורג

א' מבית הנשיא: "קצב ייענש מהשמיים"

הכרעת הדין המלאה

קצב כנשיא: לא אקל עם תוקפי נשים

קצב בריאיון: חיבוק - עבירת מין?

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת