ילדיו של קצב במכתב: "אבא, אנחנו גאים בך"

רגע לפני צאתו מביתו שבקריית מלאכי לשבע השנים הקרובות, פרסמו בניו של הנשיא לשעבר והאנס מכתב פומבי שבו ניסו להפיח בו רוח של אופטימיות, הביעו אמון בגרסתו והביעו צער על כך שלא הצליחו למנוע את מאסרו

רגע לפני כניסתו לכלא, פרסמו ילדיו של הנשיא לשעבר והאנס משה קצב מכתב פומבי לאביהם. במסמך הם הביעו צער על כך שלא עשו די כדי למנוע את העברתו אל מאחורי סורג ובריח - הבטיחו לשמור על נכדיו והביעו פעם נוספת אמון בגרסתו שלפיה הוא חף מכל פשע.

המכתב המלא:

אבא יקר,
בשעה קשה זו, ביום הקשה בחיינו, כל מה שאנו רוצים זה לבקש ממך סליחה ומחילה. סליחה על שלא עשינו מספיק על מנת שלא להגיע לשעה הקשה הזאת. אמנם ניסינו והשתדלנו, אבל אם רק היינו מתאמצים יותר, נלחמים יותר, ומקריבים (הרבה) יותר - לא היית סובל כפי שאתה סובל היום.

חשבנו שנוכל להילחם ולנצח את המשטרה, הפרקליטות, בית המשפט, ארגוני הנשים, וכמובן - התקשורת, אבל טעינו. בסופו של דבר הם חזקים מאיתנו. במקום שהם יוכיחו את אשמתך, אנו היינו צריכים להוכיח את חפותך, ובכך נכשלנו.

אנו יודעים שיש ילדים שבכל מחיר לא היו נותנים לאביהם להגיע למצב שכזה ולסבול ככה, אבל אנחנו, אבא, נהגנו כפי שחינכת אותנו - בהגינות, ביושר, באמונה ותוך שמירה על החוק. אך לשווא. במלחמה הזו היה צריך לנהוג בדיוק ההיפך, כפי שהם - הרשויות האמונות על שלטון החוק - נהגו, ועל כך אנו מבקשים ממך סליחה ומחילה.

אתה יודע שבחמש השנים האחרונות ליווינו אותך בכל צעד ושעל, נכחנו בכל הדיונים בבית המשפט, ראינו את כל הראיות, לא הסתרת מאיתנו דבר. ואחרי כל זה אנו יודעים שיש לנו מזל. יש לנו מזל שאנו יודעים את האמת, כי אם היינו צריכים להתמודד עם הסיטואציה הנוכחית כשהאמת אינה ברורה לנו או שאפילו היה ספק קל שבקלים מקונן בנו, ההתמודדות הייתה הרבה יותר קשה, אולי אף קשה מנשוא.

אבל זה לא המצב. וחשוב לנו שתדע גם בשעה קשה זו - אנו יודעים את האמת, אין בנו צל צילו של ספק, ואנו יודעים את העוול שנעשה לך ואת עיוות הדין הנוראי בעטיו אתה סובל כל כך. חשוב לנו שתדע: כילדיך, חווינו הרבה מאוד רגעים של אושר וגאווה.

מי עוד יכול לספר על הדרך שעשה אביו עד למשרה הרמה של נשיא המדינה, על הגאווה שחש בעת טקס ההשבעה בכנסת ישראל של אביו לנשיא המדינה, ועוד עשרות רבות של רגעים בלתי נשכחים שהיריעה קצרה מלפרטם.

אנו יודעים שהסוף (הזמני!) הוא כואב וטראגי, אבל אם יש בכך מעט נחמה עבורך - אנו גאים בך. אנו גאים בכל מה שעשית עד היום, אנו גאים במוסריות ובערכים שלך. אותם ערכים שאתה ואמא הנחלתם לנו במסירות ובאהבה חסרת גבולות. אז הסר דאגה מלבך - בזכות הערכים האלה והתא המשפחתי הנפלא שבניתם אתה ואמא, נדע להתמודד, מאוחדים וחזקים, עם כל צרה שלא תבוא, בדיוק כמו שעשינו עד היום, כי כמו שלימדתם אותנו - המשפחה היא מעל לכול.

אנו נשמור האחד על השני, נשמור על אמא, ומעל לכול נשמור על בבת עיניך - הנכדים. אנו מבטיחים לך, שיהא אשר יהא, שום רע לא יאונה להם. הם יקבלו מאיתנו בדיוק את אותם ערכים ואותה אהבה שאנו קיבלנו מכם. אותה אהבה ששומרת עלינו מכל משמר.

אבא יקר,
אנו בוכים היום בכי מר, כי כואב לנו, והכאב קשה. אבל חשוב לנו שתדע - איננו בוכים לבד. חלקים גדולים מהעם, איתם אנו באים במגע יומיומי, כואבים יחד איתנו ובוכים יחד איתנו, גם הם מאמינים לך ומאמינים בך. שמענו על עשרות רבות של פניות לנשיא המדינה בבקשה לחון אותך לאלתר, ואנו בטוחים שעוד תבואנה מאות פניות נוספות. גם בכך יש כדי לחזק אותנו ולעודד אותנו.

אבא יקר,
אנו בוכים היום בכי מר, כי כואב לנו, והכאב קשה. אבל חשוב לנו שתדע: איננו בוכים על מר גורלנו, כי גורלנו להיות ילדיך אינו מר בכלל. גורלנו להיות ילדיך הסב לנו עד היום וימשיך להסב לנו עד היום וימשיך להסב לנו עד קץ כל הימים רק גאווה ושמחה. על כך אנו גאים בך ואוהבים אותך לאן שתלך ובכל שתעשה!!!!
ילדיך האוהבים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת