קצב בריאיון אחרון לפני הכלא: "חיבוק הוא עבירת מין?"

ביומו האחרון כאדם חופשי, פינה הנשיא לשעבר והאנס מזמנו ואירח את כתב ה"ניו יורק טיימס" האמריקני. הוא התחייב כי לא ישלח יד בנפשו כדי "שלא לאפשר לקושרי הקשר לנצח" והדגיש: "חיבקתי ונישקתי נשים - אבל לא בצורה בלתי הולמת"

קצב ובני משפחתו (ניו יורק טיימס)

יום לפני שהנשיא לשעבר והאנס הפך מהאזרח מספר 1 בדימוס לאסיר מן המניין, התפנה משה קצב לארח בביתו את כתב ה"ניו יורק טיימס" האמריקני - למה שנראה כמו הריאיון האחרון שהעניק כאדם חופשי. קצב, שהיה עסוק בפגישות פרידה ממכריו ובני משפחתו, מחה פעם נוספת על האופן שבו התנהל משפטו ושב והדגיש כי הוא חף מכל פשע.

הנשיא לשעבר התייחס לבקשות החנינה שקיבל ודחה בעת כהונתו בבית הנשיא, מאסירים שחלקם יהפכו היום לשותפיו לאגף התורני בבית הסוהר מעשיהו. "הוגשו אליי 10,000 פניות כאלה. כולם טענו שנפלו קורבן לאי-צדק. אני מצטער מאוד על כך שדחיתי אותן באופן מיידי. כיום אני סבור שחלקם אכן היו חפים מפשע", הוא אמר בקול חנוק מדמעות.

מחשש שיישבר וינסה לשלוח יד בנפשו, הוחלט בשב"ס בימים האחרונים להצמיד לקצב סוהר שילווה אותו 24 שעות ביממה. הוא עצמו הבהיר פעם נוספת כי תרחיש שכזה כלל אינו עומד על הפרק - כדי "שלא לאפשר לקושרי הקשר" נגדו לנצח.

גם רגע לפני שייכנס בשערי הכלא ואחרי ההליך המשפטי הממושך, הוסיף קצב להתעקש כי הוא נקי מכל רבב: "אני עומד לשלם את המחיר על משהו שלא עשיתי. חיבקתי ונישקתי נשים, אבל לא באופן בלתי הולם. הפכנו להיות כמו סעודיה - שחיבוק הוא עבירת מין".

קצב לא שלל את האפשרות כי תוצאת המשפט נגדו נבעה, בין היתר, בשל מוצאו המזרחי: "זו עובדה, אני אכין מגיע ממדינת מוסלמית ומעיירת פיתוח".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת