פרשת התקיפה בשדרות ח"ן כוללת "מידע העלול לפגוע בביטחון המדינה"

בצעד חריג, חתם לפני כחודשיים השר ברק על תעודת חיסיון שמכוחה נאסר על סנגוריו של הנאשם, עידן אנורי, לעיין בחלק מחומר הראיות בתיק. עורכי דינו עתרו לבית המשפט העליון בדרישה לקבל אותו לידיהם

חקירת פרשת תקיפת הצעירה בשדרות ח"ן שבתל אביב נוגעת, בין היתר, לחומרים מסווגים - שהתבררו היום בבית המשפט העליון כחסויים במיוחד עד כדי שעל סנגוריו של הנאשם, עידן אנורי, נאסר לעיין בחלקם.

אנורי נאשם כי פצע והשחית את פנייה של צעירה בלב תל אביב באישון לילה, בעקבות סכסוך שפרץ ביניהם על רקע עבודתם המשותפת.

כעת מתברר כי לפני כחודשיים, בצעד יוצא דופן, חתם שר הביטחון, אהוד ברק, על תעודת חיסיון הנוגעת לחקירת הפרשה. על המסמך חתם ברק במילים: "הנני מביע בזאת את דעתי כי מסירת הראיות ופרטי מידע הנוגעים לנאשם בכתב האישום עלולה לפגוע בביטחון המדינה".

בבית המשפט העליון נערך הבוקר דיון יוצא דופן בעתירה שהגיש אנורי, שדרש להסיר את החיסיון מעל חומרי החקירה. הסיבות להטלתו אינן ברורות, אך הוא מקשה על צוות ההגנה, שלא הורשה לעיין במסמכים במלואם, להגן על הנאשם.

"הנאשם נפגע פגיעה קשה במקרה הזה", הסביר בזעם סנגורו של אנורי, עו"ד אורי קינן. הוא הדגיש כי "אני מכבד את שר הביטחון ואת החתימות על גבי תעודות חיסיון כאלה ואחרות, אולם אני חושב שהיינו צריכים לקבל לפחות את הבסיס הכללי של חומרי החקירה".

מלשכתו של השר ברק נמסר בתגובה כי הוא "אכן הוציא תעודת חיסיון, בהתאם לסמכותו על פי החוק, על אירוע מסוים בחקירה - לבקשת גורמי ביטחון".

לפני כחודש: קורבן התקיפה העידה

בתחילת נובמבר הגיעה הצעירה שפניה הושחתו להעיד במשפטו של אנורי. על פנייה בלטה רק צלקת קטנה שלא העידה על הטראומה הפיזית והנפשית שעברה.

עדותה של הצעירה, שעל פרטיה מוטל צו איסור פרסום, נקטעה לפרקים כאשר פרצה בבכי. "חזרתי הביתה מהעבודה כשזיהיתי בחור על אופנוע שכולו לבש בגדים כהים", החלה לתאר את המקרה. "לפתע הוא חסם לי את המדרכה, עקפתי אותו והמשכתי ללכת נורא מהר. פניתי ימינה לשדרות חן מרחוב זמנהוף ושוב ראיתי את אותו אופנוען וחיכיתי שהוא יבוא אליי", תיארה את הרגע בו היא הבינה כי לא תוכל לברוח מהתוקף.

אחר כך המשיכה לספר על רגע התקיפה. "הוא נצמד אליי ופתאום הרגשתי כמו מכת חשמל. התעלפתי לרגע והרגשתי שהוא נותן לי מכות בסדר מופתי - אחד בבטן ואחד בגב, אחד בבטן ואחד בגב. פחדתי שהוא עומד לאנוס אותי, פחדתי שהוא ירדים אותי ולכן חסמתי את הפה עם הידיים".

"ברגע הזה הוא עשה תנועה אלכסונית עם הסכין והידיים שלי נשמטו, הוא עשה תנועה אלכסונית לכיוון השני על הפנים שלי, אחריה הרגשתי שאני נחנקת מהדם שהציף אותי בגרון", אמרה בקול חנוק. "התחלתי לצרוח בכל הכוח והרגשתי את הסכין חודרת לגוף שלי. לרגע חשבתי שהסכין תצא מקדימה, אבל היא המשיכה לחדור פנימה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק