קצב כנשיא: לא אקל עם עבריינים שפגעו בנשים

בריאיון שהעניק ב-2005, נשאל הנשיא לשעבר לאלו סוגי עבריינים הוא יסרב להעניק חנינה. לפי תשובתו אז, נראה כי כנשיא - לא היה מקל בעונשו שלו, כמי שהורשע באונס ובסדרת עבירות מין חמורות

הנשיא לשעבר והאנס משה קצב ייכנס מחר לכלא ויחל לרצות את שבע שנות המאסר שנגזרו עליו. בזמן שהמאמצים שמשקיעים מקורביו וחברי סיעת ש"ס למנוע את רוע הגזירה נמשכים עד לרגע האחרון, העלתה בדיקה בארכיון נתון מעניין: קצב עצמו, בעת שהיה נשיא, הצהיר כי לא יחון עביינים שפגעו בנשים - כמותו.

משה קצב נכנס לכלא: לוח הזמנים המלא

בריאיון שהעניק ב-2005 לכתב ערוץ הכנסת דאז, גדעון אלון, נשאל קצב כנשיא - על אילו עבירות לא יסכים להקל בעונש. הוא השיב באופן נחרץ: "אלימות כלפי נשים, סוחרי סמים ועברייני תנועה".

עד להעברתו של קצב אל מאחורי סורג ובריח נותרה פחות מיממה. בשירות בתי הסוהר החליטו למנוע סיכונים מיותרים, ועל כך הוחלט להצמיד אליו מרגע כניסתו לכלא מעשיהו ברמלה סוהר במשך 24 שעות ביממה, כדי למנוע ממנו לשים קץ לחייו.

נציב שב"ס: סוהר יוצמד לקצב

התבטאויותיו בתקשורת על חוסר הצדק של התנהלות משפטו, ודברים שאמרו קרוביו על כך שאינו משלים עם החלטת בית המשפט, העלו חשש בקרב אנשי שירות בתי הסוהר מפני אפשרות שקצב לא יצליח להתמודד עם המאסר. לכך מצטרפת העובדה שקצב צפוי לשהות בכלא עם עשרה אסירים שביקשו ממנו חנינה בזמן שהיה נשיא המדינה ונענו בשלילה.

את ההחלטה להצמיד לקצב סוהר חשף הבוקר נציב שירות בתי הסוהר רב-גונדר אהרון פרנקו, בישיבת הוועדה לביקורת המדינה שהתקיימה בכנסת. ממלא מקום יו"ר הוועדה, ח"כ רוברט טיבייב (קדימה) שיבח את שירות בתי הסוהר על ההיערכות לקליטת האסיר מספר אחת, אך הזהיר כי המעקב אחרי שלומו של קצב צריך להימשך כל העת.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת