"כפת את הנרצחת והותיר אותה למות מתחת למיטה"

ביהמ"ש המחוזי בחיפה גזר מאסר עולם על פיוטר רבינוביץ' שרצח אישה אצלה התגורר. אחרי שכפת אותה עירומה, השאיר אותה למות מתחת למיטה בדירתה, כשהוא ממשיך להתגורר בדירה ולחיות על חשבונה. "המעשה שעשה כאילו נלקח מתסריט אימים", אמר השופט

מאסר עולם וחמש שנות מאסר נוספות נגזרו היום על הנרקומן פיוטר רבינוביץ' שרצח באכזריות אישה שאירחה אותו בביתה ודאגה לצרכיו. בהחלטתו כתב השופט יוסף אלרון כי מדובר באחד ממקרי הרצח המזעזעים שנחשף אליהם.

פיוטר נעצר לפני כתשעה חודשים אחרי שרצח את נדיה ולנקינה בייסורים. "לאחר שיצאה מהמקלחת, הוא התנפל עליה בסכין והוביל אותה לחדר השינה, שם קשר את שתי ידיה, כשכל הזמן הזה היא הייתה בעירום מלא", כתב השופט בהחלטתו. "לאחר מכן הצמיד את הידיים הכבולות לרגליה, סתם את פיה וזרק אותה מתחת למיטה וכך היא מצאה את מותה בהמשך". כל אותה תקופה הוא המשיך להיכנס ולצאת מהבית ושהה בביתה.

"האישה המנוחה חיה אורח חיים בסיסי, ולאחר שפגשה באקראי ברוצח דאגה לו לאוכל ולינה", הוסיף השופט אלרון והדגיש "המעשה שעשה כאילו נלקח מתסריט אימים".

"הרוצח איבד כל צלם אנוש. מדובר באחד ממקרי הרצח המזעזעים שנחשפנו אליהם", הוסיף השופט. "לפני שסתם את פיה, דאג להוציא ממנה בכוח את המספר הסודי של כרטיס האשראי שהיה ברשותה, וכך הצליח לחיות על חשבונה עד שנעצר".

השתמש בכספה בזמן ששכבה כפותה מתחת למיטה

רבינוביץ' שהגיע להקראת גזר הדין בבית המשפט הביע חרטה על המעשה ואמר "אני מצטער ומתחרט על מה שעשיתי". כנשאל מדוע רצח את נדיה בת ה-39 סירב להגיב.

עורך הדין ויסאם עראף שמייצג את רבינוביץ' אמר בתום הדיון כי "הרוצח היה מאושפז בכפייה במוסד לגמילה מסמים. לאחר שהפר את הוראות השהייה במוסד הוא נזרק לרחוב. לו הייתה לו קורת גג הוא לא היה מגיע למצב הזה".

מערכת היחסים בין רבינוביץ' לנרצחת תוארה בפירוט בכתב האישום שהוגש נגדו במרץ האחרון, ממנו עלה כי רבינוביץ' ניצל את טוב לבה של נדיה וילנקינה מחיפה, שהתירה לו להתגורר בביתה אחרי שסיפר לה על כך שאין לו קורת גג לישון תחתיה. על אותה המחווה, שנולדה בפגישה אקראית בין השניים במהלך נסיעה באוטובוס, היא שילמה באכזריות בחייה. 

רבינוביץ', בן 25, פגש את וילנקינה כמה ימים אחרי שברח ממוסד לגמילה מסמים. הרצח התרחש לפני כשנה אך הזוועה נחשפה רק אחרי שבועות. "הוא קשר את ידיה ורגליה של המנוחה באמצעות כבל חשמל, כרך סביב צווארה צעיף וסתם את פיה באמצעות פיסת בד ומגבת. בימים שלאחר מכן, המשיך להתגורר בדירתה ולחגוג על חשבונה - ומשך מחשבון הבנק שלה יותר מ-1,600 שקל", נכתב בכתב האישום. את דירתה הוא עזב רק בינואר האחרון, כשנתקל בבעל הדירה. אחרי שבירר את פשר הימצאו במקום, הסכים לתת לו את מפתחות הבית ואחר כך נמלט. רק אז התגלתה גופתה של העולה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק