מפגש מרגש בבית המשפט: הנהג הדורס עם האלמנה

אירוע יוצא דופן היה היום בבית המשפט, כששרה סימון נפגשה עם איליה סוליאריס, הצעיר בן ה-18 שהורשע בדריסתם למוות של בעלה יצחק וחברו שלום גרוסמן. במקום התמונות המוכרות של עימותים וקללות באולם הדיונים בין משפחות הקורבן והפוגע, היו שם חיבוק, לחיצות יד ודברי תמיכה. צפו בפגישה המרגשת

לפעמים זה יכול להיגמר גם כך, בשקט ובלחיצת יד אמיצה ונדירה. שרה סימון, שאיבדה את בעלה בתאונת דרכים בחודש אוגוסט השנה, עם איליה סוליאריס, שהורשע הבוקר בדריסתו למוות של בעלה יצחק וחברו שלום גרוסמן ז"ל.

הבוקר הודה סוליאריס בעובדות כתב האישום: הוא נרדם על ההגה, סטה מנתיבו ופגע בקבוצת רוכבי אופניים באזור נחל שורק. חמישה רוכבים נפצעו, גרוסמן וסימון נהרגו. על סוליאריס צפוי להיגזר עונש של עד שלוש שנות מאסר על גרימת מוות בשל נהיגה רשלנית. בניגוד למקרה של טל מור, שהורשע במקרה של הריגת רוכב האופניים שניאור חשין ז"ל, סוליאריס לא נהג שתוי או מסומם - ועצר לסייע לפצועים.

"החזקנו ידיים, חשתי אותו, הוא חיבק אותי חזק"

"אנחנו לא מצפים לסליחה או לרחמים", אמר היום בבית המשפט עורך דינו של סוליאריס, אשר ארבל. "אנחנו מצפים שהעונש יהיה מידתי בהתחשב בנתוני המקרה ובהתחשב בנתוניו האישיים של איליה". מאז התאונה ביקש סוליאריס להתנצל ולספר למשפחות שגם חייו שלו נהרסו.

אבל רק אישה אחת, אשתו של יצחק סימון, ניגשה לסוליאריס - שכמוה בדיוק לא הצליח לעצור את דמעותיו. "מאוד היה לי חשוב לראות אותו, להסתכל עליו, לדעת אם הוא מבין ומפנים את מה שקרה", היא אמרה היום בבית המשפט. "מההתרשמות שלי הוא מבין. החזקנו ידיים, חשתי אותו, הוא חיבק אותי חזק".

התאונה הקשה התרחשה ב-13 באוגוסט השנה, יום שבת בבוקר. הרכב, בו נהג הצעיר, פגע בקבוצה של רוכבי אופניים שטיילה בכביש 3 סמוך לנחל שורק. בחקירת המשטרה עלה כי הנהג שב עם חברו מבילוי באשדוד, והחבר ככל הנראה נרדם במהלך הנסיעה.

לאחר התאונה שיחזר החבר את רגע הפגיעה. "לא שתינו כלום במהלך הבילוי עם החברים", אמר לשוטרים. "בדרך חזרה נרדמתי ופתאום שמעתי 'בום'. אני לא יודע מה קרה, אני רק יודע שהוא פתאום איבד שליטה ופגע ברוכבים. אין לי מושג איך זה קרה, אולי הוא לא ראה אותם, אולי הוא נרדם". 

ההרוגים על רקע זירת התאונה (חדשות 2)

בכתב האישום שהוגש נגד הצעיר נכתב כי  "הנאשם, אשר יכול היה להבחין ממרחק בקבוצה על השול ואף הבחין בה ממש, לא רק נמנע מנהיגה זהירה בסמוך לרוכבים, אלא נרדם ממש, סטה עם רכבו לשול ובלם והסיט את הרכב רק לאחר שפגע בשבעה רוכבי אופניים", נכתב בכתב האישום. "בנהיגתו הרשלנית המתוארת לעיל, גרם הנאשם למותם של שני בני אדם ולחבלה של ממש בחמישה אחרים".

לאחר שידור הכתבה במהדורה המרכזית, ביקשו חלק מבני משפחתו של יצחק סימון ז"ל להבהיר כי מעשיה של אם המשפחה מגונים בעיניהם, וכי היא מייצגת רק את עצמה. "בשום פנים ואופן איננו סולחים לנהג", אמר שי, בנו של יצחק סימון ז"ל, "אנחנו מאחלים לו שיישב שנים רבות בכלא. אמא מייצגת רק את עצמה".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת