משה קצב נכנס לכלא: לוח הזמנים המלא

עד השעה 10:00 בבוקר, ביום רביעי הקרוב, יתייצב משה קצב בשער הראשי של כלא מעשיהו לריצוי 7 שנות המאסר שנגזרו עליו, כמו כל אסיר מן המניין. הוא יעבור ריאיון קבלה אצל מפקד הכלא וישובץ לאגף התורני, לתא אחד עם בניזרי וסמוך לאסירים שסירב לחון בעת שכיהן כנשיא. למחרת בבוקר הוא כבר ישכים ב-4:30 ספירת האסירים

הבוקר בשעה 10:00 בבוקר, ייכנס משה קצב כנשיא לשעבר דרך השער הראשי של כלא מעשיהו - ויהפוך לאסיר מן המניין. הנשיא שהורשע באונס ובשורה של הטרדות מיניות יחל רשמית בריצוי עונש שבע שנות המאסר שנגזרו עליו.

בתום דיונים ממושכים, בשב"ס הוחלט כי קצב ייכנס לכלא דרך השער הראשי של שער מעשיהו ולא 'להבריחו' פנימה דרך השער האחורי כלא איילון, כפי שתוכנן בתחילה. למרות הפגנת הענק שנערכה מחוץ לשערי הכלא עם כניסתו של אריה דרעי לעונש המאסר שלו, בשב"ס מדגישים כי כניסת הנשיא לשעבר תהיה דרך השער הראשי של הכלא.

לפיכך, קצב יגיע לכלא בכוחות עצמו מביתו, ירד מהמכונית ויצעד לתוך כתלי בית הכלא, בדיוק כמו כל אסיר אחר שמגיע לרצות את העונש שנגזר עליו.

בתא עם בניזרי, באגף עם אסירים שסירב לחון

לאחר כניסתו לבית הכלא, קצב יזומן לוועדת קבלה שבמסגרתה ירואיין על ידי מפקד כלא מעשיהו ומפקד האגף התורני בכלא. במהלך הריאיון ייקבע באיזה תא ירצה הנשיא לשעבר את עונשו, והאם שותפו לתא בנים הבאות יהיה השר לשעבר שלמה בניזרי. כפי שמסתמן כרגע, במידה ולאף אחד מהשניים לא תהיינה הסתייגויות, הם אכן צפויים לחלוק תא משותף בבית הכלא.

פרט לבניזרי, באגף התורני בכלא מעשיהו מרצים את עונשם עשרה אסירים שהגישו בעבר בקשה לחנינה מקצב בעת כהונתו כנשיא, אך הוא סירב לחון אותם. בכלא מעשיהו כולו מרצים את עונשם כ-100 אסירים שאותם סירב קצב לחון. בשב"ס טוענים כי באגף התורני ישנם שני אסירים בלבד שאותם קצב סירב לחון, אך המסקנה בשלב זה היא שהם אינם מהווים סכנה לחייו של קצב ולכן אין מניעה לכליאתם באותו אגף.

גורם בסביבתו של קצב סיפר לחדשות 2 כי הנשיא המורשע שבור ופוחד שאותם האסירים עלולים לפגוע בו. "אני חרד ממה שמצפה לו בבית הסוהר", אמר. בנוסף, בשל העובדה שהוא טרם הודה באישומים שבהם הוא הורשע, קצב לא אמור לצאת לחופשות, ועונשו לא יומתק בשליש.

כך ייראה יומו הראשון של קצב בכלא:

• קבלה: הנשיא לשעבר יציג את מסמכי הזיהוי שלו ויעבור חיפוש בציודו ובגופו.
• אבחון: עובד סוציאלי ישוחח עם קצב בניסיון לאבחן אם הוא בעל נטיות אובדניות.
• אבטחה: קצין המודיעין של הכלא יתדרך את הנשיא לשעבר על אסירים להם דחה בקשות חנינה.
• אוכל: ארוחת צהריים כשרה בתבנית חד-פעמית.
• בדיקה: רופא הכלא יבדוק את קצב וישמע ממנו על בעיות בריאותיות קיימות.
• הכרת הכלא: מפקד האגף יציג לקצב את שגרת החיים הצפויה לו כאסיר.
• ציוד: הנשיא לשעבר יקבל מדי אסיר, לבנים, מזל, כף וקערית פלסטיק.
• כניסה לתא: קצב יוכנס לתאו, אותו יחלוק עם השר לשעבר בניזרי.

סדר היום באגף התורני של כלא מעשיהו:

4:30 לפנות בוקר - ספירת בוקר
תפילת שחרית, ארוחת בוקר ומסדר מפקד
9:00 עד 12:30 - לימודי חובה
תפילת מנחה, ספירת צהריים וארוחת צהריים
21:30 - סגירת תאים
23:30 - כיבוי אורות

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת