בן ה-18 שנרדם על ההגה הורשע בגרימת מוות ברשלנות

צעיר בן 18 וחצי מבית שמש הודה והורשע היום בנהיגה רשלנית שהביאה למותם של שני רוכבי האופניים סימון יצחק ושלום גרוסמן ז"ל, לפני ארבעה חודשים. השניים רכבו יחד עם חבריהם בכביש 3 ביום שבת בבוקר - ונדרסו למוות ע"י הנהג הצעיר שנרדם על ההגה. הפרקליטות תבקש לגזור עליו עד שלוש שנות מאסר בפועל

בית המשפט לתעבורה בפתח תקווה הרשיע היום צעיר בן 18 וחצי מבית שמש בגרימת מוות ברשלנות ובנהיגה רשלנית אשר גרמה לתאונה בה נהרגו שני רוכבי האופניים סימון יצחק ושלום גרוסמן ז"ל, בחודש אוגוסט האחרון.

הצעיר, שהיה נהג חדש בזמן התאונה הקטלנית, הודה בכל סעיפי כתב האישום שהוגש נגדו בסוף חודש אוקטובר, ביניהם גרימת מוות ברשלנות ובנהיגה רשלנית. בתאונה עצמה נפצעו גם חמישה רוכבי אופניים נוספים. מועד לקבלת תסקיר המבחן נקבע ל-29 במרס 2012, אז יוכרע גם גזר דינו של הנהג הדורס.

הפרקליטות צפויה ככל הנראה לדרוש עונש מאסר בפועל, כאשר רף הענישה על עבירות מסוג זה מגיע לעד שלוש שנות מאסר בפועל. מנגד, עורך דינו של הנאשם מבקש שלא לשלוח אותו למאסר בפועל. עו"ד אשר ארבל אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "אין ספק שמגיע עונש, אך זה חייב להיות מידתי ולא מתלהם, ממרומי ניסיוני בן 30 השנה, העונש הראוי הוא עונש שיביא תועלת לציבור, יותר מאשר מאסר בפועל".

"אולי הוא לא ראה אותם, אולי הוא נרדם"

התאונה הקשה התרחשה ב-13 באוגוסט השנה, יום שבת בבוקר. הרכב, בו נהג הצעיר, פגע בקבוצה של רוכבי אופניים שטיילה בכביש 3 סמוך לנחל שורק. בחקירת המשטרה עלה כי הנהג שב עם חברו מבילוי באשדוד, והחבר ככל הנראה נרדם במהלך הנסיעה.

לאחר התאונה שיחזר החבר את רגע הפגיעה. "לא שתינו כלום במהלך הבילוי עם החברים", אמר לשוטרים. "בדרך חזרה נרדמתי ופתאום שמעתי 'בום'. אני לא יודע מה קרה, אני רק יודע שהוא פתאום איבד שליטה ופגע ברוכבים. אין לי מושג איך זה קרה, אולי הוא לא ראה אותם, אולי הוא נרדם". 

ההרוגים על רקע זירת התאונה (חדשות 2)

בכתב האישום שהוגש נגד הצעיר נכתב כי  "הנאשם, אשר יכול היה להבחין ממרחק בקבוצה על השול ואף הבחין בה ממש, לא רק נמנע מנהיגה זהירה בסמוך לרוכבים, אלא נרדם ממש, סטה עם רכבו לשול ובלם והסיט את הרכב רק לאחר שפגע בשבעה רוכבי אופניים", נכתב בכתב האישום. "בנהיגתו הרשלנית המתוארת לעיל, גרם הנאשם למותם של שני בני אדם ולחבלה של ממש בחמישה אחרים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת