יהודה ברקן נשלח ל-6 חודשי עבודות שירות

השחקן והבמאי הוותיק יהודה ברקן ירצה עונש של שישה חודשי עבודות שירות - כך קבע בית משפט השלום ברחובות. כפי שפורסם לראשונה בחדשות 2, ברקן הודה כי העלים הכנסות בסכום העולה על 1.6 מיליון שקלים - אולם ישלם קנס בלבד ולא יישלח למאסר בפועל

סוף לפרשת העלמת המס של יהודה ברקן: בית משפט השלום ברחובות גזר אתמול שישה חודשי עבודות שירות על השחקן הוותיק, לאחר שהורשע בהעלמת הכנסות בסכום של 1.6 מיליון שקלים. בנוסף, נגזרה על ברקן שנת מאסר על תנאי וכן תשלום קנס בסך 100 אלף שקלים.

בחודש מאי שעבר, לאחר שהודה כי העלים הכנסות בגובה הסכום הנקוב, הורשע ברקן בארבע עבירות של מרמה, ערמה ותחבולה, וכן בהעלמת הכנסות. בחודשים האחרונים ניהלו פרקליטיו של ברקן משא ומתן עם פרקליטות המדינה, ובסיומו הצדדים הגיעו להסדר טיעון שכלל גם עונש של שנתיים מאסר בפועל. לאחר התלבטות ממושכת, החליט ברקן לדחות את הסדר הטיעון ובכך למעשה "ניצל" מעונש מאסר בפועל.

בתגובה לגזר הדין, ביקשה התביעה עיכוב ביצוע כדי לשקול את האפשרות להגשת ערעור. "אנחנו סבורים שהענישה כאן חורגת מהענישה הן של בית משפט זה, והן של בית המשפט העליון והמחוזי בעבירות מסוג זה", טענה נציגת הפרקליטות עו"ד אורית גולדמן.

ברקן צפוי לרצות את עונש עבודות השירות בפניימית "בית שלמה", וכבר מחר הוא אמור להתייצב בפני המפקח על עבודות השירות במפקדת מחוז מרכז של שירות בתי הסוהר ברמלה.

עורך הדין עמית בר-טוב, המייצג את ברקן, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "אנו מודים לשופט ששמע אותנו והכריע בעניין. זו החלטה נבונה ונכונה בנסיבות שנוצרו".

תזכורת: העלים כספים באמצעות בנו

ברקן הורשע בעבירות על פקודת מס הכנסה, ובראשן - העלמת מס גדולה באמצעות שימוש בחברות קש אשר היו רשומות על שם אשתו ובניו. הכנסותיו הגיעו בעיקר מעיסוקיו בהפקת אירועים במגזר הדתי, בהנחיית תכניות רדיו, בהרצאות שונות ובמכירת זכויות השידור בסרטי קולנוע לחברת "שידורי קשת בע"מ".

עוד עולה מכתב האישום שבו הורשע ברקן כי חלק מן המעשים שבהם הורשע כוללים הנפקת תלושי שכר פיקטיביים, שהיו נמוכים משמעותיים מהכסף אותו קיבל, הוצאת חשבוניות פיקטיביות ודיווחים כוזבים נוספים.

מדובר בחלק מפרשת העלמות מס גדולה יותר, שבה כבר הורשע בנו של ברקן, רועי, שאחת מהחברות שהיו רשומות של שמו סייעה, כך על פי כתב האישום, בהעלמת המס. מכתב האישום עולה כי רועי ברקן היה רשום כעובד בחברה של אביו, ולו הונפקו תלושי שכר על כספים שלא שולמו בפועל, וזאת כדי לנפח את חשבון ההוצאות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת