שלום ימיני מבקש להשתחרר לחתונת אחיו

מי שהורשע בהפקרתה למוות של מיטל אהרונסון ז"ל יחד עם חברו שי סימון, ואז עונשו קוצץ בחצי, עותר לבג"ץ בבקשה להשתחרר לחופשה לחתונת אחיו. שלום ימיני, שנכלא ב-2008, צפוי להשתחרר גם כך בעוד מספר חודשים. במשטרה מתנגדים לחופשה: "יש מידע שהוא חבר בארגון פשע"

שלום ימיני. רוצה לצאת לחתונה (חדשות 2)

המפקיר רוצה חופש מהכלא: שלום ימיני, מי שהורשע בתחילה בהפקרתה של מיטל אהרונסון ז"ל בתאונת הפגע וברח בתל אביב ב-2008 ואז שונתה הרשעתו ל"סיוע בהפקרה", מבקש להשתחרר לחופשה מהכלא לרגל חתונת אחיו.

לפי נהלי השב"ס, אסיר לא זכאי לצאת לחופשה עד חלוף רבע מתקופת ריצוי עונשו, אך ימיני נכלא בסוף 2008, בתחילה לחמש שנים ואז הוקל עונשו לשנתיים וחצי - והוא צפוי להשתחרר בעוד מספר חודשים.

במשטרה מתנגדים ליציאתו של ימיני לחופשה, וטוענים כי יש מידע מודיעיני על כך שהוא חבר בכיר בארגון פשע. לאחר הסירוב מצד שב"ס, פנה ימיני לבית המשפט המחוזי בבאר שבע - אשר קיבל את עמדת המשטרה, וכעת הוא עותר לבג"ץ.

"מתנכלים לשלום, הוא לא בארגון פשע"

ימיני מבקש כאמור להשתחרר לחתונת אחיו, שתתקיים עוד יומיים, או לצאת לחופשה בימים שלאחר מכן ובאופן כללי לצאת לחופשות סדירות.

עו"ד עידו פורת, המייצג את ימיני בעתירה לבג"ץ, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי "מדובר בהתנכלות של המשטרה, שהחלה עוד בניהול התיק המקורי במחוזי בתל אביב. לדעתנו היא נמשכת גם נכון לעכשיו. שלום לא חבר בארגון פשע, אין סיבה שלא לאפשר לו לצאת לחופשות".

בחודש ינואר השנה קיבל חלקית בית המשפט העליון את ערעורם של ימיני ושל שי סימון, שנהג ברכב שדרס למוות את אהרונסון ז"ל ואת חברתה מלי יזדי. סימון נשלח ל-14 שנות מאסר בפועל במקום 20 שנים, וימיני לשנתיים וחצי במקום חמש.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת