הזמרת מרגלית צנעני חתמה על הסדר טיעון

סוף למשפט מרגול: הזמרת חתמה על הסדר טיעון, במסגרתו הודתה כי סחטה באיומים את אמרגנה אסף אטדגי. עם זאת, מרגול לא תישלח לכלא ולו ליום אחד - אלא תבצע שישה חודשי עבודות שירות. ההסכם בין באי-כוחה לפרקליטות יוצג ביום ראשון הקרוב לבית המשפט המחוזי בת"א

הזמרת מרגלית צנעני חתמה היום בצהריים על הסדר טיעון. את ההסדר המתגבש פרסם לראשונה כתבנו לענייני משפט גיא פלג ב"מהדורה המרכזית". במסגרת ההסכם, שיוצג בעוד יומיים לבית המשפט המחוזי בת"א שם מתנהל משפטה, תודה צנעני כי סחטה באיומים את אמרגנה אסף אטדגי באמצעות עבריינים. מרגול תודה בסעיף החמור מבין השניים בהם הואשמה: סחיטה שהגיעה לכדי מעשה - ותרצה עבודות שירות. היא לא תשב בכלא ולו יום אחד נוסף.

הקמפיין של מקורביה לגימוד העבירות שלה התחיל, וודאי יחריף בימים האחרונים. העובדה שלא התנהל משפט תתרום לקמפיין הזה, מכיוון שבמקרים מסוג זה, הנאשם תמיד יכול לטעון כי הודה וחתם על הסדר טיעון רק כדי לגמור על המשפט.

רשויות החוק מתגוננות

רשויות האכיפה שעמלו וגיבשו תיק סגור ועשיר בראיות, מוצאות עצמן מתגוננות כרגע. אולי העובדה שהתובע במשפט ניסה לטעת בנו את התחושה שצנעני ניהלה את ארגון הפשע הגדול בדרום יחד עם שלום דומרני - גורמת לאי נוחות מסוימת.

עם זאת, חשוב להדגיש כי התיק הזה הוא תיק חשוב. הוא חשף תופעה חמורה של אזרחים הפונים לעבריינים וראשי ארגוני פשע כדי שאלה יפתרו מחלוקות וסכסוכים. אבל, לצנעני יש את כל הסיבות לטעון שהאכיפה נגדה הייתה סלקטיבית. די שנזכיר את הפרשה בה פנו אנשי חברת "רציו" לעבריינים כדי לפתור סכסוך - פרשה שהתפוצצה בהד גדול ולא הניבה בסופו של דבר כתב אישום.

האישום: סחטה באיומים

על פי כתב האישום, הייתה צנעני אחראית ל"מסכת סחיטה באיומים" נגד האמרגן אסף אטדגי, על רקע סכסוך כספי ביניהם. "תחת מורא ופחד נאלץ אטדגי להיעתר לדרישות השונות", לשון כתב האישום.

עוד האשימו בפרקליטות, כי "במהלך התקופה הסתייעה הנאשמת בגורמים עבריינים, במטרה לקדם את ענייניה האישיים ועסקיה, וכהוקרת תודה על הסחיטה שביצעו עבורה, ניצלה את קשריה ואת מקום עבודתה, על מנת לאפשר לגורמים אלה דריסת רגל בלב תעשיית הבידור הישראלית".

בכתב האישום מתואר הסכסוך בין מרגול לאטדגי סביב ייצוגו של הזמר הצעיר עומר אדם, וכיצד פנתה צנעני למגיש הטלוויזיה ירון אילן, שיישב את הסכסוך ביניהם. יחד, כך על פי הפרקליטות, הם הגיעו לביתו של ראש ארגון הפשע שלום דומרני ושוחחו עמו על המצב.

מגעים להסדר טיעון גם עם השותף

בשבוע שעבר פורסם כי פרקליטו של מיכאל חזן קיים לאחרונה סדרת פגישות עם התובע בתיק, גיא גורן.

בין השניים מתנהל משא-ומתן מתקדם לקראת הסדר טיעון שיקל בעונשו של חזן. בפרקליטות דורשים שחזן ייכנס לכלא לשנת מאסר אחת, אך עו"ד סננס מתעקש על 8 חודשים בלבד. הפערים ביניהם לא גדולים, עדיין לא הוחלפו טיוטות, אבל כנראה שהפשרה תימצא בסופו של דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת