הכריז "אין לי אלוהים", דקר למוות - וייאסר ל-18 שנה

בשמחת תורה בשנה שעברה דקר חיים שמלצר את יוסף בוזגלו ז"ל במפשעתו לאחר שאמר "אני ארצח אותך". הלהב פגע בעורק ובוזגלו מת כעבור זמן קצר. היום, לאחר חתימת הסדר טיעון, הורשע הדוקר בהריגה ונשלח ל-18 שנות מאסר בפועל

שמלצר בביהמ"ש. ארכיון (חדשות 2)

בית המשפט המחוזי בירושלים גזר היום 18 שנות מאסר בפועל, 3 שנות מאסר על תנאי ופיצויים בסך 50 אלף שקלים על חיים שמלצר, תושב ירושלים שהורשע בהריגת יוסף בוזגלו בשמחת תורה בשנה שעברה. לפני גזר הדין נחתם בין הצדדים הסדר טיעון במסגרתו הודה שמלצר בהריגה - ולא ברצח.

שמלצר התקשר אז לבוזגלו וביקש להיפגש עמו, יחד עם מכר נוסף של השניים. כשנפגשו השלושה, יחד עם עוד מכר, בשכונת מקור ברוך בירושלים, התפתח ויכוח מילולי בין הדוקר לבין בוזגלו ז"ל.

"אין לי אלוהים, אתה תשלם על זה, אני ארצח אותך", אמר שמלצר לבוזגלו. בין השניים, בני העדה החרדית, היה ככל הנראה סכסוך מתמשך - גם על רקע כספי. בשלב מסוים גרר שמלצר את המנוח לרחוב סמוך, שם הצמיד אותו לקיר של בית, שלף סכין עם להב באורך 11 ס"מ ודקר את בוזגלו ז"ל הישר במפשעתו.

כשהלהב בגופו של הנדקר, כך לפי האישום, משך שמלצר את הסכין כלפי מעלה ובכך גרם סופית למותו של בוזגלו. הוא הוסיף והמשיך לדקור את המנוח בגבו.

הדוקר לשופטים: "מה שייגזר עלי אקבל באהבה"

בבית המשפט אמר היום שמלצר לשופטים כמה מילים, לפני שנגזר דינו: "אתם משפטנים גדולים ומה שייגזר עלי אקבל באהבה ואומר תודה לבורא עולם. אין לי הרבה מה לומר למשפחה, אבל הם יודעים את כל האמת ויודעים שניסיתי למנוע את הכל ולא רציתי להגיע למצב כזה עם שום בן אדם".

בפרקליטות ביקשו לגזור עליו 20 שנות מאסר, התקופה המרבית בחוק, אך סנגורו ביקש תקופה של 16 שנים. בהגנה טענו בפני בית המשפט כי יש להקל בעונשו של שלמצר בגלל נסיבות חייו הקשות. עוד נטען, כי כיוון את הסכין לירך ולאו דווקא אל העורק. כך, הדקירה לדברי ההגנה, יכלה להסתיים באופן קל הרבה יותר.

"תש כוחן של המלים לבטא את סלידתה של החברה ממעשים הגוזרים על משפחה שלמה לאבד את אחד מיקיריה ולחיות חיים מסויטים בעקבות דקירת סכין שקיפדה חיים באיבם", כתבו השופטים בגזר הדין.

הם הוסיפו, "גם אם מעשי הקורבן עובר לביצוע העבירה היו רחוקים משלמות באותו יום גורלי, הרי חובה עלינו, כחברה דמוקרטית, לטפח את איכותנו האנושית, ולפיכך עלינו לנקוט בכל אמצעי שיש בו כדי לחזק את כושר התגוננותה של החברה מפני מעשים קטלניים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת