שבועיים לפני המאסר: סנגורי קצב יבקשו דיון מורחב בתיק

בתחילת החודש הבא צפוי הנשיא לשעבר שהורשע באונס ובסדרת עבירות מין חמורות להתייצב בכלא מעשיהו כדי לרצות את העונש שנגזר עליו. פרקליטו, עו"ד פלדמן, אמר לחדשות 2 באינטרנט כי יבקש לקבל ארכה לתקופה שבה ניתן לבצע את המהלך - שמסתיימת באופן רשמי היום

משה קצב. לא מוותר (רויטרס)

שבועיים לפני שהנשיא לשעבר והאנס משה קצב אמור להתחיל לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו, מתכוונים סנגוריו לבקש הארכה לתקופה שבמהלכה הם מורשים להגיש בקשה לדיון מורחב בתיק.

בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט אמר עו"ד אביגדור פלדמן כי הוא ויתר צוות ההגנה אכן מתכוונים לפעול לקבלת הארכה ולדרוש דיון בהרכב מורחב בפרשה.

בצוות ההגנה מתכוונים לבקש תוספת של 45 ימים להכנת הבקשה לקיים דיון נוסף במשפטו של קצב, כשהיום תמו 15 הימים המוגדרים לקיום ההליך.

קצב יחלוק אגף עם שני אסירים שלא חנן כנשיא

במידה שמועד תחילת ריצוי עונשו של קצב יחל בתאריך שנקבע, הוא יהפוך באופן רשמי לאסור בתחילת החודש הבא באגף שומרי המצוות שבכלא מעשיהו. קצב יחלוק את אותו התא עם השר לשעבר שלמה בניזרי מש"ס, שבו נכלא בעבר גם מנהיג התנועה שלו - אריה דרעי.

אלא שלעומת בניזרי, צפוי קצב להיתקל באגף שאליו יישלח בשתי דמויות שצפויות להיות כלפיו הרבה פחות ידידותיות: מדובר בשני אסירים המוחזקים גם הם בקרב שומרי המצוות, שאך לפני שנים אחדות הגישו בקשת חנינה לקצב בעת שכיהן נשיא ובקרוב יהפוך לשותפם לאגף.

בדיקת הנושא נערכה בשבועיים האחרונים, וממנה עלה כי קצב - כנשיא - השיב בשלילה לשתי הבקשות המדוברות. בעקבות הממצאים שעלו, נערך בשב"ס דיון שבסופו התקבלה החלטה מפתיעה. אותם שני אסירים ימשיכו לרצות את עונשם באותו האגף, יחד עם קצב, בשל ההערכה שלא נשקפת לו סכנה מהם.

קצב יחלוק את האגף עם שני האסירים המדוברים עד שאלו ישתחררו בתום ריצוי תקופת מאסרם, בעת שהוא עצמו צפוי להמשיך ולהישאר מאחורי סורג ובריח.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת