כתב אישום מתוקן נגד רוצח השוטר שלומי אסולין - המשפט ייפתח מחדש

בינואר 2007 דקר ראתב אבו עיסא שוטר בצווארו באמצעות מברג, בעת שנתפס כשהוא מנסה לגנוב מכוניות ברחובות. באוגוסט האחרון מת אסולין מפצעיו, וכעת נאשם תוקפו ברצח. אביו אמר בפתח הדיון: "תהיה לי סגירת מעגל כשהרוצח יהיה מתחת לאדמה"

אנשי פרקליטות מחוז מרכז הגישו הבוקר כתב אישום מתוקן נגד ראתב אבו עיסא, פורץ הרכב שדקר את השוטר שלומי אסולין במברג בראשו לפני יותר מארבע שנים וחצי. אסולין נפצע אז אנושות ובחודש אוגוסט האחרון מת מפצעיו, לאחר שאושפז במצב של צמח בבית החולים. בכך למעשה ייפתח המשפט מחדש.

אביו של שלומי, דוד אסולין, הגיע הבוקר לבית המשפט. "מדובר כאן ברצח של שוטר שהגן על אזרחים במדינה. זה כמו רצח של ראש ממשלה, אותו הדבר. לא תהיה לי סגירת מעגל עד שאני לא אראה אותו (את הרוצח) מתחת לאדמה", הוא אמר בקול שבור בריאיון לחדשות 2 באינטרנט.

האב ביקש להעביר מסר לשופטים ולחברי הכנסת ואמר: "הוא לקח את החיים של הבן שלי. מערכת המשפט והמחוקקים צריכים להבין שמי שלוקח חיים של בן אדם אחר - אסור שייראה אור בחיים שלו. צריך לנהוג בו בכל חומרת הדין".

נוסף על כך, הוא ציין כי עצם ההגעה לבית המשפט קשה לו מאוד. "לא יהיה לי קל לראות את הנבלה הזה שרצח את הבן שלי", סיפר אסולין.

בעבר גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר 20 שנות מאסר על עיסא, שהורשע בחבלה מחמירה ובימים אלה מתנהל ערעור על הרשעתו בבית המשפט העליון. אך לאחר מותו של אסולין החליטה הפרקליטות בצעד תקדימי להגיש שוב כתב אישום נגד עיסא, הפעם - בגין עבירת רצח.

התנפל על אסולין ודקר אותו בצוואר

אסולין נפצע אנושות בינואר 2007 בעת פעילות מעצרים בעיר רחובות. באותו אחר הצהריים התקבלה הודעה במשטרה על שני אנשים המנסים לפרוץ למכונית ברחובות. ניידת יצאה לעבר האירוע, השוטרים איתרו את הפורצים ואף החלו לנהל מרדף אחר המכונית הגנובה. בשלב מסוים נעצר הרכב והתפתחה קטטה.

אחד החשודים בגניבת המכונית התנפל על אסולין ודקר אותו. בלשים שהגיעו לסייע לאסולין ביצעו ירו לעבר חשוד אחר אשר נפצע בינוני עד קשה. הפורץ שדקר את אסולין עם מברג הצליח להימלט. בעקבות האירוע כוחות גדולים ניסו לאתר את הדוקר הנמלט, שזהותו הייתה ידועה למשטרה: ראתב אבו איסא, תושב ערערה.

מאז שנדקר בראשו היה אסולין מאושפז במצב קשה בבית החולים תל השומר, כאשר בשנים האחרונות חלה הידרדרות במצבו והוא הוגדר במצב צמח. אסולין, שהיה תושב קריית מלאכי, הותיר אחריו אישה ושתי בנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק