שנה אחרי רצח התיירת בהרי ירושלים: מאסרי עולם לרוצחים

ראש חוליית הטרור שאנשיה דקרו למוות את כריסטין לוקן ונטע שורק נשלח לשני מאסרי עולם מצטברים בתוספת 60 שנים. על אחד משותפיו נגזר מאסר עולם ו-16 שנים נוספות

כריסטין לוקן. הרוצחים נשלחו לכלא (חדשות 2)

שנה אחרי שהתיירת כריסטין לוקן נרצחה באכזריות ביער מטע שבהרי ירושלים, נשלחו היום שני חברי חוליית הטרור שהיו אחראים למעשה לעונשי מאסר ממושכים. על כיפאח גנימאת, ראש כנופיית המחבלים שרצחה את לוקן וכן את נטע שורק סמוך למנזר בית ג'מאל נגזרו שני מאסרי עולם מצטברים - וכן 60 שנים נוספות.

פרט לשני מעשי הרצח, הורשע גנימאת גם בעבירות אינוס, כניסה לישראל שלא כדין, התפרצות, גניבה, הובלת נשק, סחר בנשק וארבעה ניסיונות רצח.

על רצח לוקן ופציעת חברתה, קיי וילסון, נכתב בגזר הדין כי גנימאת "נכנס לתחומי ישראל יחד עם אחר כדי לרצוח יהודים ולשם כך השניים הצטיידו בסכינים. למחרת, סמוך למושב מטע, הבחינו בשתי נשים והחליטו לרצחן. גנימאת תפס את לוקן והאחר תפס את וילסון. השתיים התחננו על נפשן, אך הנאשמים קשרו את ידיהן מאחורי גבן ואת עיניהן. גנימאת דקר את לוקן מספר דקירות עד שמתה. האחר דקר את וילסון דקירות רבות עד שהעמידה פני מתה, וכך נותרה פצועה קשה אך ניצלה".

בנימוקים לעונש שנגזר עליו כתבו השופטים כי גנימאת "דקר למוות נשים חסרות ישע, ביצע שחיטה עם סכין גדולה, חתך אנשים אחרים ועשה כן לאורך חודשים. נראה כי אלמלא קיי וילסון, שהעמידה פני מתה ועקב כך ניצלה, אפשר שאדם זה היה מסתובב וממשיך לפגוע בקורבנות תמימים. הזעקות של הקורבנות מהדהדים לא רק בדמיון, אלא עולים מכאב עצום של בני המשפחה".

"התנהגות רעה, אכזרית וחסרת מצפון"

שותפו לחוליה, אברהים גנימאת, הורשע גם הוא ברצח לוקן ונשלח למאסר עולם ולשש עשרה שנים נוספות מאחורי סורג ובריח. השופטים הגדירו את התנהגותו "רעה, אכזרית וחסרת מצפון".

קיי וילסון, חברתה של לוקן שטיילה עמה בעת שנרצחה, נפצעה קשה מדקירות המחבלים. לאחרונה היא שחזרה את אירועי אותו לילה טראומתי ובעדות שנשאה בבית המשפט אמרה: "שמעתי את נשימותיה של חברתי כריסטין לוקן, אך לא הצלחתי לנחם אותה ברגעיה האחרונים".

באולם ישבו הנאשמים ברצח, והאזינו גם הם לגרסתה. וילסון סיפרה שתחילה היא וחברתה חשדו שחברי החוליה מתכננים לאנוס אותן, ולא הבינה שיש להם כוונה לרצוח אותן. "הם תלשו לי את תליון מגן הדוד שהיה על צווארי, אחד מהם קשר את ידי מאחורי גבי עם שרוכי הנעליים שלי", אמרה.

רוצים לקבל עדכונים שוטפים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק