עם קצב באגף: שני אסירים שסירב לחון כנשיא

השר לשעבר שלמה בניזרי ושותפו העתידי של הנשיא לשעבר והאנס לתא המאסר אולי יקל על האחרון את ההסתגלות להיותו אסיר מן המניין, אבל באגף שומרי המצוות שאליו יגיע קצב כלואים שני אסירים שפנו אליו בבקשת חנינה ונענו בשלילה. בשב"ס לא רואים בכך בעיה - וקבעו כי לא נשקפת לו סכנה מהם

הנשיא לשעבר והאנס משה קצב יחל לרצות את עונש המאסר שנגזר עליו בתחילת החודש הבא, באגף שומרי המצוות שבכלא מעשיהו. הוא יחלוק את אותו התא עם השר לשעבר שלמה בניזרי מש"ס, שבו נכלא בעבר גם מנהיג התנועה שלו - אריה דרעי.

אלא שלעומת בניזרי, צפוי קצב להיתקל באגף שאליו יישלח בשתי דמויות שצפויות להיות כלפיו הרבה פחות ידידותיות: מדובר בשני אסירים המוחזקים גם הם בקרב שומרי המצוות, שאך לפני שנים אחדות הגישו בקשת חנינה לקצב בעת שכיהן נשיא ובקרוב יהפוך לשותפם לאגף.

בדיקת הנושא נערכה בשבועיים האחרונים, וממנה עלה כי קצב - כנשיא - השיב בשלילה לשתי הבקשות המדוברות. בעקבות הממצאים שעלו, נערך בשב"ס דיון שבסופו התקבלה החלטה מפתיעה. אותם שני אסירים ימשיכו לרצות את עונשם באותו האגף, יחד עם קצב, בשל ההערכה שלא נשקפת לו סכנה מהם.

קצב יחלוק את האגף עם שני האסירים המדוברים עד שאלו ישתחררו בתום ריצוי תקופת מאסרם, בעת שהוא עצמו צפוי להמשיך ולהישאר מאחורי סורג ובריח.

תנאי הכליאה: ביגוד אזרחי, ללא טלוויזיה

חברי ועדת המיון בשב"ס, שעליה נמנים קצין המודיעין של הארגון, ראש ענף אבחון וקליטה, עובדת סוציאלית ורב, שמעו מקצב את בקשותיו לקראת תחילת ריצוי עונשו.

מהרגע שבו הוא יהפוך לאסיר מן המניין, יהיה קצב מחויב להישמע לכללים, אך יוכל ללבוש בגדים שיביא עמו מהבית. למרות זאת, אם ייצא מבית הסוהר למקום אחר שבו יורשה לשהות, כמו בית המשפט, ייאלץ להתייצב במדי אסיר.

באגף שבו הוא ישהה מוגש אוכל עם כשרות של בד"ץ ואין בו מקלט טלוויזיה. בשל כך, עסוקים אסירי האגף בלימוד תורה לאורך רוב שעות יומם.

בשב"ס סבורים שהצבתו של קצב עם בניזרי באותו התא יקל על קליטתו בכלא, שכן האחרון יוכל "לפרוש עליו חסות" ולרכך עבורו את הטראומה. התא שבו ישהו השניים נמצא בביתן 1 באגף 8. המקום לא נראה כמו בית כלא טיפוסי, ומורכב מחדרים צמודי קרקע עם שבילים, מדשאות ופינות ישיבה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת