הסדר טיעון עם מרגול: לא תישלח למאסר

הפרשה שהסעירה את המדינה בקיץ האחרון צפויה להסתיים בקול ענות חלושה. בין אנשי הפרקליטות לבין סנגורי הזמרת ייחתם הסדר טיעון, שבמסגרתו היא לא תשלח אל מאחורי סורג ובריח

ההר הוליד עכבר? הסדר טיעון צפוי להיחתם בפרשת הסחיטה שבה נאשמת הזמרת מרגלית צנעני. כך נחשף הערב במהדורה המרכזית של חדשות 2.

בשעות הבוקר נערכה פגישה מרתונית בין פרקליטיה של מרגול, עורכי הדין ששי גז ושחר חצרוני, לבין עו"ד תמיר סננס המייצג את שותפהּ של צנעני לכתב האישום - מיכאל חזן. השניים נועדו יחד עם נציגי הפרקליטות, והגיעו להסכמה על מתווה הסדר הטיעון.

כפי שמסתמן, תודה צנעני בכתב אישום מתוקן שבמסגרתו ייגזרו עליה שישה חודשי מאסר, שאותם היא תרצה בעבודות שירות. הדיון שנקבע בתיק למחר בוטל, והעסקה עצמה תוצג לאישור בית המשפט ככל הנראה כבר בשבוע הבא.

בפרקליטות מסרו בתגובה: "במקרים כאלה, אנו לא מתייחסים לפגישות ולשיחות עם סנגורים".

על פי כתב האישום, הייתה צנעני אחראית ל"מסכת סחיטה באיומים" נגד האמרגן אסף אטדגי, על רקע סכסוך כספי ביניהם. "תחת מורא ופחד נאלץ אטדגי להיעתר לדרישות השונות", לשון כתב האישום.

עוד האשימו בפרקליטות, כי "במהלך התקופה הסתייעה הנאשמת בגורמים עבריינים, במטרה לקדם את ענייניה האישיים ועסקיה, וכהוקרת תודה על הסחיטה שביצעו עבורה, ניצלה את קשריה ואת מקום עבודתה, על מנת לאפשר לגורמים אלה דריסת רגל בלב תעשיית הבידור הישראלית".

בכתב האישום מתואר הסכסוך בין מרגול לאטדגי סביב ייצוגו של הזמר הצעיר עומר אדם, וכיצד פנתה צנעני למגיש הטלוויזיה ירון אילן, שיישב את הסכסוך ביניהם. יחד, כך על פי הפרקליטות, הם הגיעו לביתו של ראש ארגון הפשע שלום דומרני ושוחחו עמו על המצב.

מגעים להסדר טיעון גם עם השותף

לפני שבוע פורסם כי פרקליטו של מיכאל חזן קיים לאחרונה סדרת פגישות עם התובע בתיק, גיא גורן.

בין השניים מתנהל משא-ומתן מתקדם לקראת הסדר טיעון שיקל בעונשו של חזן. בפרקליטות דורשים שחזן ייכנס לכלא לשנת מאסר אחת, אך עו"ד סננס מתעקש על 8 חודשים בלבד. הפערים ביניהם לא גדולים, עדיין לא הוחלפו טיוטות, אבל כנראה שהפשרה תימצא בסופו של דבר.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת