4.5 שנים אחרי: כתב אישום תקדימי נגד הנאשם ברצח שלומי אסולין

בצעד תקדימי, תגיש מחר הפרקליטות בפעם הראשונה כתב אישום מתוקן על אותה עבירה. ראתב אבו עיסא, שדקר למוות את השוטר שלומי אסולין ז"ל, יואשם ברצח - לאחר שלפני מספר חודשים הורשע בגרימת חבלה. כתב האישום תוקן לאחר מותו של אסולין בחודש אוגוסט האחרון

פרקליטות מחוז המרכז תגיש מחר כתב אישום מתוקן נגד ראתב אבו עיסא, פורץ רכב שדקר את השוטר שלומי אסולין במברג בראשו לפני יותר מארבע שנים וחצי. אסולין נפצע אז אנושות ובחודש אוגוסט האחרון מת מפצעיו, לאחר שאושפז במצב של צמח בבית החולים. בכך למעשה ייפתח המשפט מחדש.

בעבר גזר בית המשפט המחוזי בתל אביב גזר 20 שנות מאסר על עיסא, שהורשע בחבלה מחמירה ובימים אלה מתנהל ערעור על הרשעתו בבית המשפט העליון. אך לאחר מותו של אסולין החליטה הפרקליטות בצעד תקדימי להגיש שוב כתב אישום נגד עיסא, הפעם - בגין עבירת רצח.

בפרקליטות שקדו על כתב האישום המתוקן מחודש אוגוסט, אז קיבלו במשפחת אסולין את הידיעה ברגשות מעורבים. "עדיין התחושות קשות מאוד", אמר דוד אסולין, אביו של שלומי. "צריך להעביר מסר למחוקקים שמי שלקח חיים של בנאדם צריך לקבל עונש בהתאם. מאסר עולם זה לא עונש. כל מי שלוקח חיים של בנאדם צריך לדעת שהוא הולך להירקב בכלא. אין לי שום נחמה, גם אם הוא יישב 50 שנה בכלא. הבן שלי נשאר מתחת לאדמה".

התנפל על אסולין ודקר אותו בצוואר

אסולין נפצע אנושות בינואר 2007 בעת פעילות מעצרים בעיר רחובות. באותו אחר הצהריים התקבלה הודעה במשטרה על שני אנשים המנסים לפרוץ למכונית ברחובות. ניידת יצאה לעבר האירוע, השוטרים איתרו את הפורצים ואף החלו לנהל מרדף אחר המכונית הגנובה. בשלב מסוים נעצר הרכב והתפתחה קטטה.

אחד החשודים בגניבת המכונית התנפל על אסולין ודקר אותו. בלשים שהגיעו לסייע לאסולין ביצעו ירו לעבר חשוד אחר אשר נפצע בינוני עד קשה. הפורץ שדקר את אסולין עם מברג הצליח להימלט. בעקבות האירוע כוחות גדולים ניסו לאתר את הדוקר הנמלט, שזהותו הייתה ידועה למשטרה: ראתב אבו איסא, תושב ערערה.

מאז שנדקר בראשו היה אסולין מאושפז במצב קשה בבית החולים תל השומר, כאשר בשנים האחרונות חלה הידרדרות במצבו והוא הוגדר במצב צמח. אסולין, שהיה תושב קריית מלאכי, הותיר אחריו אישה ושתי בנות.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לחדשות 2 בפייסבוק