שירזי נאשם באיום על לווה: "אעיף לך את הראש"

כתב האישום שהוגש היום נגד ראש ארגון הפשע ריקו שירזי בפתח תקווה כולל גם עבירות איומים. שירזי נאשם שזייף חשבוניות והונה את רשויות המס בהיקף של יותר מ-40 מיליון שקלים. ביהמ"ש התבקש לחלט שעון יהלומים בשווי 176 אלף שקל ששיך לשירזי, כדי להחזיר חלק מהסכום שהעלים לכאורה

כתב אישום נגד ראש ארגון הפשע ריקו שירזי הוגש בבית המשפט המחוזי בפתח תקווה בגין שורה של עבירות כלכליות ואיומים על לווים. לצד העבירות שבהן נאשם העבריין בניסיון להתחמק מתשלום מס ומע"מ, שירזי נאשם שאיים על אחד הלווים ואמר לו "אני אעיף לך את הראש".

בית המשפט החליט כי שירזי יישאר במעצר עד החלטה אחרת בעניינו. דיון נוסף יתקיים ב-14 בדצמבר.

המחלקה המשפטית מרכז של רשות המסים מאשימה את שירזי בעבירות של הלבנת הון, רישום כוזב במסמכי תאגיד, קשירת קשר לביצוע פשע, שיבוש הליכי משפט ואיומים. לצד כתב האישום, הוגשה לבית המשפט בקשה להאריך את מעצרו של שירזי עד תום ההליכים, אך יותר מכך, מבקשים במחלקה המשפטים לחלט את רכושו של שירזי, כדי להחזיר חלק מהסכומים האדירים שהוא חייב לכאורה.

היקף העבירות מוערך ביותר מ-40 מיליון שקלים, מהם כ-25 מיליון שקלים בגין חשבוניות פיקטיביות שהנפיק לכאורה, 3.5 מיליון שקלים שמקורן בהונאות מס ומע"מ, ו-14 מיליון שקלים כתוצאה מהלבנת הון.

גורמים במשטרה טענו בעבר שבניסיון לעצור את ראשי ארגוני הפשיעה, נעשים ניסיונות לפגוע בכיסם של העבריינים. בבקשה לחלט את רכושו של העבריין, התבקש בית המשפט להורות על חילוט מכונית מרצדס שנמצאת ברשותו של שירזי, יחד עם שתי מכוניות נוספות מסוג BMW בשווי של כ-740 אלף שקל. בנוסף, מקווים ברשות המסים ששעון משובץ יהלומים שחורים של שירזי בשווי 176 אלף שקלים, יכסה חלק מהחובות למדינה, יחד עם עיכול חשבונותיו בבנק.

"במהלך סוף שנת 2010, פעל הנאשם לביצוע של תכנית עבריינית, במסגרתה נתן הלוואות בריבית פחותה ללווים שונים, וביצע עבירות על מנת להסתיר את מתן ההלוואות על ידו כדי להתחמק ממס הכנסה חתשלום מע"מ בגין הריביות אותן גבה", לשון כתב האישום שהוגש היום. "לצורך ביצוע התכנית העבריינית, איים הנאשם (על חייב) בפגיעה שלא כדין בגופו בגין החוב, ואמר לו: 'אני אעיף לך את הראש לפני שתיקח לי כסף', וזאת בכוונה להפחידו ולהקניטו".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת