נציגי שב"ס הודיעו לקצב על שיבוצו הסופי

הכתובת החדשה של קצב: בין 1, באגף של כלא מעשיהו לצד השר בניזרי, כך הודיעו נציגי שב"ס לנשיא המורשע קצב בפגישה שנערכה אתמול לקראת מאסרו. בכלא יוכל קצב ללבוש בגדים שיביא מהבית, ולא יצפה בטלוויזיה

שני שרים בתא אחד: הנשיא לשעבר משה קצב, שהורשע באונס ובשורה של עבירות מין נוספות, ירצה את עונשו באגף התורני בכלא מעשיהו יחד עם השר לשעבר שלמה בניזרי, כך הודיעו לו אתמול נציגי שירות בתי הסוהר (שב"ס) בתום פגישה במטה מחוז המרכז. ב"ידיעות אחרונות" דווח שהפגישה החלה במבוכה, אך הפכה במהרה לעניינית ובמהלכה סקרו בפניו נציגי ועדת המיון את תנאי הכליאה.

חברי ועדת המיון, שכללו את קצין המודיעין של השב"ס, ראש ענף אבחון וקליטה, עובדת סוציאלית ורב, שמעו מקצב את בקשותיו לקראת תחילת ריצוי עונשו. מרגע שיהפוך לאסיר מן המניין, הוא יהיה מחויב להישמע לכללים, אך יוכל ללבוש בגדים שיביא עמו מהבית. למרות זאת, אם ייצא מבית הכלא לבית המשפט לדוגמה, ייאלץ ללבוש מדי אסיר. באגף שבו ישהה, מוגש אוכל עם כשרות של בד"ץ ואין טלוויזיה, כך שאסירי האגף התורני עסוקים במרבית שעות היממה בלימוד תורה.

בשב"ס סבורים שהצבתו עם בניזרי באותו תא יקל על הקליטה של קצב בכלא, שכן בניזרי יוכל לפרוש עליו חסות ולרכך בעבורו את הטראומה. כזכור, השר לשעבר בניזרי הורשע בשוחד ובהפרת אמונים. התא הזוגי של השניים נמצא בביתן 1 באגף 8. המקום לא נראה כמו בית כלא טיפוסי, ומורכב מחדרים צמודי קרקע עם שבילים, מדשאות ופינות ישיבה.

תקן הכליאה באגף התורני מורכב משלושה ביתנים בהם שוהים היום 72 אסירים. התלונות העיקריות על האגף מתייחסות לאי התקנה של ראשי מקלחת בכל תאי הרחצה, חוסר תאורה במקלחות בלילה, ומספר נמוך של תאי שירותים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת