ענת קם החלה לרצות מאסרה בכלא נווה תרצה

לאחר שהוטל עליה עונש מאסר של 4.5 שנים בכלא בעבירת ריגול חמור, החלה היום "החיילת המרגלת" לרצות את עונשה בנווה תרצה. קם הגיעה בליווי בני משפחתה. עורך דינה דורש לקיים בדחיפות את הדיון בערעורה: "היא מרגישה טוב ומאמינה שעונשה יקוצר"

ענת קם שהורשעה בעבירות ריגול חמורות הגיעה לכלא נוה תרצה בליווי בני משפחתה, שם תרצה את עונש המאסר שנגזר עליה. קם נידונה לארבע שנים וחצי בכלא, לאחר שהורשעה בגניבת יותר מ-2,000 מסמכים ביטחוניים מצה"ל והעברתם לעיתונאי "הארץ" אורי בלאו.

לפני כשבוע דחה בית המשפט העליון את בקשתה של קם לדחות את מועד כניסתה לכלא עד ההחלטה בערעור שהגישה, והחל מהיום היא תשהה מאחורי סורג ובריח בכלא הנשים נווה תרצה. בהחלטת דחיית הערעור, ציין בית המשפט כי הסיכוי שעונש המאסר יבוטל נמוך.

לקראת מאסרה, התייצבה אתמול קם למיון מוקדם בכלא, בסיומו הוחלט כי תרצה את עונשה באגף הביטחוני. סניגורה של קם, עו"ד אילן בומבך אמר בשיחה עם חדשות 2 באינטרנט כי קם מרגישה טוב. "היא משוכנעת ומאמינה שבית המשפט העליון יקצר את עונשה בצורה משמעותית ולכן היא מרגישה כך", אמר בומבך שסיפר על מצב הוריה של קם. "הרגשתם לא קלה בכלל, הם הפנימו את זה שהיא נכנסת לכלא, ומקווים שהסיוט הזה ייגמר כמה שיותר מהר". עו"ד בומבך הוסיף כי קם משלמת מחיר על הטעות שעשתה.

"העונש שהוטל עליה לא סביר"

קם ערערה בשבוע שעבר על עונשה. עורך דינה אמר אז כי "היא עשתה דבר שהיא מתחרטת עליו וכי העונש שהוטל עליה הוא לא סביר". בטיעוניו, השווה עו"ד בומבך את המקרה של קם לפרשיית הריגול של הקצין הבכיר יצחק (יצה) יעקב, שמסר לגורמים ידיעות סודיות בזמן שכיהן כתת אלוף בצה"ל כמדען ראשי וקיבל רק מאסר על תנאי.

ענת קם מאשימה: "עשו בי לינץ' כמו במשה קצב"

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת