הבת נזכרה במסכת ההתעללות המינית לאחר שנים - אביה נשלח למאסר

רק כשהייתה בת 29, בעקבות הטרדה שעברה, החלה צעירה ממרכז הארץ להיזכר שאביה התעלל בה מינית מאז שהייתה בת 4. מאז, לאחר טיפול ממושך בו שוחזר זכרונה, ניהלה נגדו מאבק משפטי עיקש שנגמר רק היום: בית המשפט העליון דחה את ערעור האב, שמכחיש את המעשים המזעזעים, והותיר את העונש על כנו - 14 שנות מאסר

מסכת התעללות מזעזעת. אילוסטרציה (חדשות 2)

בית המשפט העליון דחה היום את ערעורו של גבר שהורשע באונס וביצוע עבירות מין רבות בבתו, והותיר על כנו את עונשו - 14 שנות מאסר בפועל ופיצוי בסך 75 אלף שקלים. בכך מגיעה לסיומה מסכת התעללות מינית מחרידה שנמשכה מאז הייתה הצעירה בת 4 ועד גיל 12.

שנים ארוכות לאחר ההתעללות המינית שחוותה, כשהייתה סטודנטית בת 29, עברה הטרדה מינית מצד מרצה באוניברסיטה ורק אז החלו להופיע "פלאשבקים" וסיוטים של המעשים המזעזעים שביצע בה אביה, איש חינוך בהכשרתו, לאורך שנים. לאחר מכן עברה טיפולים רבים ובסופם שוחזר הזיכרון במלואו.

אביה של המתלוננת הכחיש, מאז שהוגשה התלונה, את כל האישומים נגדו. הפעם היחידה בה כשל בלשונו, לפי פסק הדין, והיה מוכן להודות בחלק מהמעשים בהם הורשע - הייתה לאחר הגשת התלונה נגדו ולאחר עימות שנערך במשטרה עם בתו. אז אמר כי הוא מוכן להודות "בחלק מהדברים", אך לאחר ששוחח עם עורך דין שב להכחיש.

אונס במהלך "משחקים"

כתב האישום נגדו, שבית המשפט הותיר בעינו, מתאר מסכת קשה ביותר של אונס ומעשים מיניים. כשהייתה בת 4 נהג לבצע בה מעשים מגונים כשהיו מתקלחים יחד והיה מדריך אותה בין השאר, לגעת באיבר מינו.

בהמשך חלה הסלמה במעשיו של האב, שגם נהג להיכנס איתה למיטתה ולגעת בה. כשהייתה בת 7 החל לאנוס אותה. האב הורשע בכך שהיה משחק עם בתו "משחקים" שונים במהלכם היה אונס אותה ומבצע בה מעשי סדום קשים. לעיתים אף נהג לקשור את ידיה ורגליה בזמן המעשים.

האב הורשע בכך שאיים על בתו שאם תספר למישהו, "יבוא בלילה ויחתוך את מיתרי קולה" של הילדה, "כך שלא תוכל לדבר עוד".

"בור תחתית רוחש סודות אפלים"

בערעורו טען האב כי לא היו כל סימנים פיזיים או נפשיים, בזמן אמת, להתעללות. בתו הייתה תלמידה מצטיינת ומקובלת חברתית, ואף מורה או גננת לא הבחינה בדבר. עוד נטען בערעור כי המטפלות והפסיכולוגיות אצלן טופלה הבת עם התעוררות הזיכרון, "שתלו" אצלה את המעשים - שלטענת האב, לא התרחשו.

עם זאת הכריע בית המשפט: "המתלוננת נמצאה מהימנה. נדחו תיאוריות והסברים אחרים שהוצעו על ידי ההגנה כמו שימוש בסמים, אפשרות התקה מפוגע אחר או תיאוריות אדיפליות או פנטזיות".

"דומה כי מאחורי הפסאדה הנורמטיבית של המשפחה הסתתר במשך שנים בור תחתית רוחש סודות אפלים", כתבו השופטים.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת