מאסרה של ענת קם נדחה ליום רביעי

החיילת שהורשע במסירת מידע סודי ובריגול חמור, אחרי שמסרה לעיתונאי "הארץ" אורי בלאו מסמכים מסווגים, תחל לרצות ארבע שנות מאסר וחצי ביום רביעי הקרוב - ולא ביום ראשון, כפי שתוכנן. הסיבה: "הליך אבחון ומיון טרם כניסה למאסר"

אחרי שבצהריים דחה בית המשפט העליון את עתירתה של ענת קם, שהורשעה בעבירות ריגול חמור ומסירת מידע סודי, לעיכוב עונש המאסר שנגזר עליה - הושגה הערב הסכמה בין פרקליטיה של הנאשמת לבין נציגי הפרקליטות, שלפיה תחל לרצות ארבע שנות מאסר וחצי ביום רביעי - ולא ביום ראשון הקרוב, כפי שתוכנן.

לפי הודעה בנושא, התקבלה ההחלטה "לצורך עריכת הליך אבחון ומיון טרם כניסה למאסר". העתירה שהגישה קם לעיכוב ביצוע העונש הוגשה שלשום, ובמרכזה הציג פרקליטהּ, עו"ד אילן בומבך, טענה שלפיה יש לקבל את בקשתה שכן "לא גרמה כל נזק לביטחון המדינה" וכן כי העונש שהושת עליה "הושפע מהסיקור בתקשורת".

"היא עשתה דבר שהיא מתחרטת עליו, אבל מכאן ועד להרשיע אותה ולגזור עליה עונש כל כך לא סביר, זה מחייב את בדיקת בית המשפט העליון", אמר אחרי הגשת הבקשה עו"ד בומבך. בערעור הוא השווה את קם לנשיא לשעבר והאנס משה קצב, וכתב: "המקרה היחיד שניתן להשוות אליו את מידת הוקעתה הציבורית של קם ושפיטתה המוקדמת ללא רחם, הינו משפטו של משה קצב".

בהמשך הערעור טוען עו"ד בומבך כי "טעה בית המשפט שדחה את הסברה כי במסגרת חקירתה בשב"כ היא הייתה לא יותר מילדה יומרנית, בת פחות מ-23, שניסתה לעשות רושם על חוקריה כדי להסביר את מעשי השטות שעשתה רק כדי 'לא לצאת מטומטמת' על ידם".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת