קצב: "ביהמ"ש טעה כשהחליט להוציא אותי להורג"

בריאיון שנתן לרשת ב' אמר הנשיא לשעבר המורשע באונס: "במשך חמש שנים וחצי סורקים את גופו של אדם במסרקות של ברזל, מקיזים את דמו השותת ומשתמשים בכל האמצעים, החניתות, החיצים והרעלים. מי יכול לעמוד בזה?"

הנשיא לשעבר משה קצב, שהורשע באונס של שתי נשים ונידון לשבע שנות מאסר אמר בריאיון בלעדי שהעניק לאיילה חסון בתכנית "הכל דיבורים" רשת ב', כי הוא מכבד את החלטת בית המשפט בעניינו אך ימשיך להיאבק על חפותו "כל עוד נשמה באפי".

בתחילת השיחה, שאלה חסון את הנשיא לשעבר על השמועות כי הוא עתיד להתאבד. קצב ענה: "זו לא פעם ראשונה ששמועה (שאני עומד להתאבד) מופצת, זה כבר קרה במהלך חמש וחצי השנים הארונות. אין לי מחשבות כאלה, מי שמפיץ שמועות כאלה הם חורשי רעתי. מצבי הנפשי קשה, אני נמצא בסערת רגשות, סערת נפש, בתחתית שבתחתית ולא רק בגלל המעמד שהייתי בו, אלא אך ורק בגלל איפה שאני נמצא כרגע. אבל (ההתאבדות) לא רלוונטית", ענה הנשיא. 

חסון שאלה את קצב אם הסיבה בגלל הלא ישלח ידו בנשפו היא משום שיש בו חוסן, קצב אמר בתגובה:" אין בי חוסן, למי יש חוסן לעמוד מול צונאמי כזה? במשך חמש שנים וחצי מדי יום סורקים את גופו של אדם במסרקות של ברזל, מקיזים את דמו השותת מדי יום ומשתמשים בכול האמצעים, החניתות, החיצים והרעלים ,עומד אדם לבדו מול העולם כולו, להיאבק על חפותו... מי יכול לעמוד מול מערכת כזו דורסנית, רבת עצמה, ששמה לה למטרה לרסק אדם?", שאל קצב.

 

"והצליחו לרסק אתי", אמר קצב, "אני מודה. אבל כל נשמה באפי ויש בי טיפת דם, אמשיך להילחם על חפותי. עם כל זה שאני מכבד את המערכת הציבורית. תמיד כיבדתי את החוק, מעולם לא היו שום דופי, שום רבב במעשיי, בפועלי הציבורי. אני שומר חוק, תמיד הטפתי לשמירת חוק. לא פגעתי מעולם באיש או אישה. מכירי יודעים את זה".

"עלילה מכוונת נגדי"

בהמשך, חזר קצב לטעון כי מדובר במזימה מכוונת נגדו: "יש פה כל מיני כוחות שפעלו, לא בהכרח בתיאום. היו מי שנקמו בי על כך שפיטרתי אותם או לא העסקתי אותם. אם שרים אחרים מעמידים לדין על מינויים פוליטיים, אותי מעמידים לדין כי לא עשיתי מינויים פוליטיים". כך למשל, טוען הנשיא כי ל-א' ממשרד התיירות הייתה טינה נגדו: "היא עבדה במשרד התיירות ופוטרה, אולי היא יכלה לחזור לעבוד במשרד התיירות, אבל היא ביקשה לעבוד בבית הנשיא. למה שתעבוד בבית הנשיא? מגוחך בעיני שאדם שפיטרתי אותו אחרי שנת עבודה אחת הוא בא ומבקש ממני לעבוד בבית הנשיא?".

על המשפט אמר קצב: "אנחנו הבאנו עדים שהיו במקום בזמן אמת, התביעה לא הביאה אף עד בזמן אמת אלא כולם עדים שהחלו לעבוד אחרי ש-א' פוטרה. אף אחד לא העיד על דברים שסיפרה לו בזמן שעבדה, אלא רק אחרי. לאחר שפוטרה היא סיפרה סיפורים מינוריים אבל אחרי כמה חקירות במשטרה והתערבות של גורמים פוליטיים, דבר שמישאל חשין גינה בשפה קשה... כאשר אדם נחקר, משאירים למשטרה לחקור".

קצב טען בפני חסון כי ירון ארמוזה ושלי יחמוביץ' נפגשו עם המתלוננות ויצרו קשר עם המשטרה כדי להתערב בחקירה. אחרי שהבינו כי אין בעדויות להשפיע. "בחורה שעבדה אצלי שנים, חיבקתי שתיים-שלוש פעמים. אף הצעה מגונה, אף הטרדה מינית, אף נגיעה לא במקום. אלה הפכו להיות עילה להרשעה. הגורמים הפוליטיים בחשו, נפגשו עם העדים, דיווחו למשטרה ואף אחד לא אומר להם לא. פנו עורכי דין מרחבי הארץ והזהירו אותו מההתערבות של הגורמים הפוליטיים".

חסון שאלה את קצב איזה אינטרס פוליטי לדעתו יש ליחימוביץ' להפליל אותו במעשה כזה, אמר קצב: "אחרי שהופיעה בתקשורת ואמרה שצריך להכניס את נשיא המדינה לכלא ואחרי שהתברר לה שא' מבית הנשיא היא שקרנית, היא הבינה שמעמדה הציבורי עלול להיחרב, היא כשלה.

"בית המשפט המחוזי טעה טעות קשה כשהחליט להוציא אותי להורג, רק על-סמך התרשמות מעדים, בלי להעניק לי הזדמנות ראויה להתגונן" אמר, "לאחר חמש שנים וחצי של לינץ' תקשורתי".

אתמול: "שפכו את דמי"

בשני ריאיונות שפורסמו אתמול כתב העיתון "מעריב" קלמן ליבסקינד, ובמקביל כתב "ידיעות אחרונות" שמעון שיפר, אמר קצב: "אם פגעתי במישהי, אני מתנצל. ארור היום שבו נבחרתי לנשיא. אני שבר כלי. אלחם עד טיפת דמי האחרונה". הנשיא לשעבר ממשיך להאשים את כולם במצבו. "הוציאו אותי להורג. שפכו את דמי, אבל אני מתכוון להילחם על חפותי. עד כמה שיהיה לי כוח", אמר. במהלך הריאיון הוא בכה, כיסה את פניו ודיבר בלחש.