עדות מוקדמת לעד המדינה בפרשת "הולילנד"

כל התיק נגד ראש הממשלה לשעבר אהוד אולמרט מוחזק על כתפיו של עד אחד, עד המדינה, ששמו אסור לפרסום בשל נסיבות אישיות. כעת, בצעד יוצא דופן ועוד לפני שאולמרט עצמו זומן להעיד, מזמנת הפרקליטות את העד לעדות מוקדמת. יועץ התקשורת של אולמרט: "הפרקליטות לא למדה כלום מפרשת טלנסקי"

עיכוב בפרשת "הולילנד"? פרקליטות המדינה הודיעה אחר הצהריים שבכוונתה לבקש עדות מוקדמת של עד מרכזי, עד המדינה בפרשה. לא מדובר בעוד עד, מדובר בעד שהתיק כולו תלוי בו.

אם העד חלילה לא יגיע לבית המשפט - אין כתב אישום, אין התיק והתיק נסגר. ולכן, בצעד מאוד יוצא דופן, הפרקליטות מבקשת להעיד אותו עדות מוקדמת, עוד לפני שאולמרט מתייצב לשימוע.

זו לא הפעם הראשונה שהפרקליטות נוהגת כך בפרשת אוהד אולמרט, גם העד המרכזי הקודם נגדו, בפרשות שנידונות עכשיו בבית המשפט המחוזי בירושלים, משה טלנסקי גם הוא העיד עדות מוקדמת ועל כך נמתחה ביקורת חריפה מאוד על הפרקליטות.

אמיר דן, יועץ התקשורת של אולמרט, אמר בתגובה לפרסום כי "חבל שהפרקליטות לא למדה כלום מהתנהלותה בפרשת העדות המוקדמת של טלנסקי וחוזרת על אותן טעויות. לפני שהפרקליטות רצה לעדות מוקדמת, ראוי שתפרסם סוף סוף לציבור מההסכם שנחתם עם עד זה, ומה הכספים שהובטחו לו תמורת עדות זו".

נציין, יש צו איסור פרסום על שמו של עד המדינה. בין השאר, גם בשל נסיבות אישיות ובריאותיות.

תגובת הפרקליטות: "לא נוכל לפרט באשר לנסיבותיו של אותו עד מרכזי"

מהפרקליטות נמסר בתגובה כי "המשנה לפרקליט המדינה, עו"ד שוקי למברגר, הודיע אחר-הצהריים לצוות ההגנה של מר אולמרט כי בקשתם לדחייה נוספת במועד השימוע בפרשת הולילנד עד לאמצע השנה הבאה נדחית. נציין כי סנגוריו של מר אולמרט הגישו כבר מספר בקשות לדחיית מועד השימוע בעבר אשר נענו בחיוב על ידי הפרקליטות".

"צר לנו על כך שמכתב זה הועבר לתקשורת זמן קצר לאחר שיגורו לסנגורים. בין הסיבות לסירוב לבקשת הדחייה, היא הצורך להעיד בעדות מוקדמת עד מרכזי בפרשה, וכן לקבל החלטה בפרשה כמכלול ובתוך זמן קצר (נזכיר כי מדובר ב-18 חשודים)", נמסר עוד.

לפי התגובה, "בשלב זה, לא נוכל לפרט באשר לנסיבותיו של אותו עד מרכזי אשר בגינן מתכוונת הפרקליטות לבקש להעידו בעדות מוקדמת. יחד עם זאת יודגש כי מדובר בעדות מוקדמת שתתבקש רק לאחר שיוגש כתב האישום נגד אלו מי מן המעורבים".

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת