משה קצב שובר שתיקה: "אני שבר כלי, אבל לא אתאבד"

בעקבות השמועות על כך שהתאבד, אומר הבוקר הנשיא לשעבר משה קצב בריאיון ראשון לאחר דחיית ערעורו, כי הוא "מרוסק, פגוע ומותש". קצב אמר כי אם הוא "פגע במישהי, הוא מתנצל", אבל הבהיר כי הוא מתכוון להילחם "עד טיפת דמו האחרונה", והדגיש: "השקר ניצח". האזינו: קצב מדבר לראשונה

הנשיא לשעבר משה קצב, שהורשע בביצוע שני מעשי אונס ומעשה מגונה ונשלח ל-7 שנות מאסר, מדבר כעת לראשונה מאז ההכרעה בערעור מביתו בקריית מלאכי.

בשני ריאיונות שמפרסמים הבוקר כתב העיתון "מעריב" קלמן ליבסקינד, ובמקביל כתב "ידיעות אחרונות" שמעון שיפר, אומר קצב: "אם פגעתי במישהי, אני מתנצל. ארור היום שבו נבחרתי לנשיא. אני שבר כלי. אלחם עד טיפת דמי האחרונה". הנשיא לשעבר ממשיך להאשים את כולם במצבו. "הוציאו אותי להורג. שפכו את דמי, אבל אני מתכוון להילחם על חפותי. עד כמה שיהיה לי כוח", אמר. במהלך הריאיון הוא בכה, כיסה את פניו ודיבר בלחש.

הקלטות של הדברים שאמר קצב בראיון לקלמן ליבסקינד מ"מעריב", שודרו הבוקר בתוכנית "נכון להבוקר" עם ניב רסקין בגלי צה"ל. להלן דבריו המלאים של קצב:

"מה אני (יכול) לעשות, אני אגיד שבאותו יום אני לא הייתי בפגישות? יש לי את כל ההוכחות שכן הייתי בפגישות. יש לי את כל העדויות שביום מסוים אני נסעתי לפארק הלאומי עם אמא שלי מקרית מלאכי".

"מה? מה אתם רוצים? אז אני אבוא ואגיד שכל הראיות הן מזויפות, מה אתם מצפים ממני, אלו ראיות שמוכיחות את חפותי".

"מה זה הקלה? סליחה, אלו עובדות. קו? יש פה עובדות. מה זה קו? אני לא בחרתי קו, אין לי אסטרטגיה, אין לי קו, אלו עובדות. תכניס לך לראש, אלו עובדות ויש לעובדות...."

"אני לא הייתי במקומות שהם אומרים. יש לי הוכחות, יש לי עדים שמעידים שלא הייתי שם, מסוגלים להבין את זה במוח הצר שלכם או לא? לא הייתי שם, מה אתם רוצים? יש לי הוכחות שלא הייתי שם, יש לי עדים. מה עוד אתם רוצים שאגיד? שאשקר עכשיו בשביל ללכת על הסדר טיעון, לשקר כדי ללכת על הקלות? מה רציתם? ...לכל הזיכוי שלי הוא חומר בתיק".

"אם מישהי נפגעה אני בוודאי מצטער, מתנצל ואני בוודאי, אם מישהי נפגעה ממני. אני לא חשתי אף פעם, כי לא אמרו לי שנפגעו, אם היו אומרות בוודאי במקום מתנצל וכולי, אז עכשיו היא אומרת שהיא נפגעה? אז אני מתנצל".

"בכלל אנחנו חיים באיזה עולם סוריאליסטי, אני אטום? אטים? אני, אף אחד לא אמר לי שאני אטום ואטים לרגשות של נשים. אני הייתי בוודאי מבחין הרי שמישהי נפגעה...".

"אז הייתי מתנצל במקום, איזו שאלה? אף פעם אף אחת לא באה אלי שהיא נפגעה ממני או שלא ראיתי פנים זעופות, לא ראיתי כעס... המשיכו לעבוד איתי, המשיכו להתקשר אלי אחרי שהפסיקו את העבודה איתי. א' מהתיירות עשרות פעמים התקשרה לבית הנשיא 'תגידו לנשיא שהחברה שלו התקשרה'".

"הייתי מוותר על הנשיאות. על הכניסה לפוליטיקה וכל הקריירה הפוליטית המרשימה הזאת הייתי מוותר. רק לא לעבור את מה שאני עובר, אין לי שום ספק שאלמלא הכניסה לחיים הפוליטיים אלמלא היבחרי לנשיאות כל זה לא היה קורה. אם יש לי תהיות לקדוש ברוך הוא זה: למה שלחת אותי להיות נשיא המדינה? אלמלא כן לא הייתי עובר את הייסורים האלה".

קצב לכלא: גזר הדין המלא בערעור הנשיא לשעבר

בימים האחרונים נפוצו שמועות על כך שמשה קצב התאבד בביתו ועקב כך השוטרים הגיעו לביתו על מנת לוודא של פגע בעצמו. בעקבות הדברים הללו, מבהיר משה קצב: "אני לא התאבדתי ואני לא מתכוון להתאבד", עם זאת אומר כי הוא "מרוסק, פגוע ומותש".

עם זאת, קצב לראשונה מבקש סליחה ממי שנפגעה ממנו. "מעולם לא פגעתי באיש, אם יש מישהי שחשה שנפגעה ממני, אני מתנצל בפניה".

הנשיא לשעבר שהורשע עדיין לא מתחרט על החלטתו לא לחתום על עסקת הטיעון. "אני שלם עם ההחלטה הזו. לא יכולתי לחיות עם הידיעה שאצטרך להודות בעברה שלא ביצעתי. אני מכבד את בית המשפט", הוא אומר אך מתעקש שבית המשפט טעה.

"כששמעתי את פסק הדין, הרגשתי שהעולם נחרב, שהשקר ניצח. יש הרבה שאלות ביני לבין הקדוש ברוך הוא. האמונה שלי בו לא נפגעה, אבל אני שואל אותו: 'למה שלחת אותי להיות נשיא מדינה? כדי להביא עליי את כל הייסורים האלה?'.

ב-7 בדצמבר ייכנס נשיא המדינה השמיני לכלא ל-7 שנות מאסר, באשמת אונס ושורה של עבירות מין. ערעורו של קצב נדחה לחלוטין בבית המשפט העליון. שלושה שופטים, עדנה ארבל, סלים ג'ובראן, ומרים נאור הכריעו: משה קצב אנס את א' בלשכתו ובבית מלון בירושלים. קצב, קבעו השופטים, ביצע ב-א' גם מעשה מגונה בכוח והורשע בשיבוש הליכי משפט.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת