ענת קם מאשימה: "עשו בי לינץ' כמו במשה קצב"

לאחר שבית המשפט גזר על "החיילת המרגלת" 4 וחצי שנות מאסר, תערער מחר ענת קם על גזר הדין לבית המשפט העליון. "המקרה היחיד שניתן להשוות אליו את שפיטתה המוקדמת ללא רחם, הינו משפט משה קצב", תטען קם בערעור. עורך דינה: "היא עשתה דבר שהיא מתחרטת עליו". אם הערעור לא יתקבל, תיכנס קם ביום ראשון הקרוב לבית הכלא

ביום ראשון אמורה ענת קם, מי שזכתה לכינוי "החיילת המרגלת", להתחיל לרצות את 4 וחצי שנות המאסר שגזר עליה בית המשפט. מחר היא ערעור לבית המשפט העליון, בו תטען כי לא גרמה כל נזק לביטחון המדינה וכי העונש הושפע מהסיקור בתקשורת.

"היא עשתה דבר שהיא מתחרטת עליו, אבל מכאן ועד להרשיע אותה ולגזור עליה עונש כל כך לא סביר, זה מחייב את בדיקת בית המשפט העליון", אמר בריאיון בלעדי לחדשות 2 עורך דינה החדש, אילן בומבך. בערעור משווה את עצמה קם לנשיא לשעבר המורשע באונס משה קצב ואומרת כי עשו בה לינץ' כמו שעשו בקצב. "המקרה היחיד שניתן להשוות אליו את מידת הוקעתה הציבורית של קם ושפיטתה המוקדמת ללא רחם, הינו משפטו של משה קצב", נכתב בערעור.

בהמשך הערעור טוען עו"ד בומבך כי "טעה בית המשפט שדחה את הסברה כי במסגרת חקירתה בשב"כ היא הייתה לא יותר מילדה יומרנית, בת פחות מ-23, שניסתה לעשות רושם על חוקריה כדי להסביר את מעשי השטות שעשתה רק כדי 'לא לצאת מטומטמת' על ידם".

עורך דינה של קם משווה את המקרה של מרשתו למקרה ריגול אחר בצה"ל, בו תת אלוף יצחק ("יצה") יעקב, קיבל רק מאסר על תנאי לאחר שמסר לגורמים ידיעות סודיות בזמן שכיהן כמדען הראשי, ובכך מקווה להפחית מהעונש שנגזר על קם.

משפחתה של קם מביעה גם ביקורת על המדינה שלא נקטה צעדים כנגד עיתונאי "הארץ" אורי בלאו, שהיה לדבריהם חלק בלתי נפרד מהפרשה. "ניתן למצוא מוטיבים חמורים בהתנהגותו של בלאו לאחר קבלת המסמכים ללא קשר לקם", נכתב בערעור. "המדינה נוקטת איפה ואיפה לאחר שלא נקטה בהליך פלילי נגד בלאו, אחד מבין שני המבצעים בצוותא את העבירה הפלילית".

אם ערעורה של קם לא יתקבל, תיכנס "המרגלת החיילת" כבר ביום ראשון הקרוב לבית הכלא לרצות את עונשה.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת