מו"מ להסדר טיעון ל"שותף" של מרגול

מיכאל חזן, העבריין שנאשם כי איים בשם מרגלית צנעני על האמרגן אסף אטדגי, מקיים בימים אלה מגעים מתקדמים עם הפרקליטות על הסדר טיעון שיכלול הקלה בעונשו. התביעה דורשת שנת מאסר, אך פרקליטו של חזן, עו"ד תמיר סננס, דורש 8 חודשים בלבד. ומה המשמעות לעונשה של צנעני?

האם ייחתם הסדר טיעון עם מיכאל חזן, העבריין הנאשם בפרשת מרגלית צנעני? פרקליטו של חזן, עו"ד תמיר סננס, קיים לאחרונה סדרת פגישות עם התובע בתיק, גיא גורן, והם נמצאים במשא ומתן מתקדם לקראת הסדר טיעון שיקל בעונשו של חזן.

הפרקליטות דורשת שחזן ייכנס לכלא לשנת מאסר, אך עו"ד סננס מתעקש על 8 חודשים בלבד. הפערים ביניהם לא גדולים, עדיין לא הוחלפו טיוטות, אבל כנראה שהפשרה תימצא בסופו של דבר.

איך זה משפיע על מרגלית צנעני? מיכאל חזן הוא שותפה לפשע, כך על פי כתב האישום. אם חזן יודה בעבירות המיוחסות לו מסגרת הסדר טיעון, גם צנעני תחתום על עסקה, משום שבמצב של הודאה ברורה מצד שותפה לפשע - אין לה בעבור למה לנהל תיק הוכחות. שניהם שותפים בכתב האישום.

יתרה מזאת, כשהפרקליטות מבקשת לגזור עליו רק שנת מאסר אחת, המשמעות היא "תיחום" גבולות הגזרה לעונשה של הזמרת ואשת הבידור. היא אמנם מוגדרת הנאשמת מס' 1 בתיק, אבל לנאשם מס' 2 יש עבר פלילי נרחב, בעוד לצנעני אין עבר פלילי כלל. לכן אם חזן "יזכה" בשנת מאסר אחת בלבד, עונשה של הזמרת צפוי להיות קל יותר.

מהפרקליטות נמסר בתגובה לידיעה: "איננו מתייחסים לפגישות בין עורכי דין לפרקליטים בנושא הסכמי טיעון".

חזן היה האיש שאיים בפועל על אסף אטדגי

לפי כתב האישום החמור שהוגש נגדם, ביצעו יחד צנעני וחזן "מסכת סחיטה באיומים" נגד האמרגן אסף אטדגי, על רקע סכסוך כספי ביניהם. "תחת מורא ופחד איומי השניים נאלץ אטדגי להיעתר לדרישותיהם השונות", לשון כתב האישום. 

פרט לאיומים מצד מיכאל חזן, היה צריך אטדגי לפי כתב האישום "לפרגן" לבנה של צנעני, אסף, במהלך הופעותיו של אדם ולארגן לחזן ולחבריו הופעות של אדם במחירים נמוכים.

מהלך חודש יוני איים חזן על אטדגי: "אני אוציא אותך זין, ואני אשים לך גם זין בפה עכשיו. בסדר?! עכשיו תבדוק אותי, אני גם אשים לך את הזין שלי בפה שלך, שמעת מה אני אומר לך?! ולא תופיע ערב אחד בכל 12 חודש... הנה מילה שלי, עכשיו תבדוק אותי... ביי יא אוכל בתחת, יא מניאק".

לפי כתב האישום, בתמורה למעשי האיום והסחיטה נגד אטדגי, נעתרה צנעני לבקשותיו של חזן וחבריו. כך, היא ניקדה במהלך התכנית "כוכב נולד" את המתמודדת אורטל אדרי, באופן התואם את הניקוד שהעביר לה חזן מבעוד מועד.

רוצים לקבל עדכונים נוספים? הצטרפו לפייסבוק רשת